Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kiedy policjanci weszli na posesję, produkcja bimbru szła pełną parą (zdjęcia)

Policjanci z Terespola wraz z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej przeszukali posesję 65-latka z gminy Terespol. Mężczyzna nielegalnie produkował alkohol.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komisariatu w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli na teren jednej z posesji w gminie Terespol zajmowanej przez 65-latka. Funkcjonariusze posiadali informację, że mężczyzna nielegalnie produkuje alkohol.

Podczas przeszukania mundurowi natrafili na nie mniej niż 1000 litrów gotowego alkoholu różnego rodzaju, rozlanego do pojemników o różnych pojemnościach oraz 200-litrowe beczki zacierem. Funkcjonariusze zabezpieczyli też dwie kompletne aparatury służące do wyrobu bimbru.

Policjanci zabezpieczyli ponad 5 tys. złotych w związku z podejrzeniem, że pochodzą one ze sprzedaży alkoholu, natomiast na poczet przyszłych kar i grzywien mundurowi zabezpieczyli od 65-latka pieniądze w kwocie 30 tys. zł.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy.

Kiedy policjanci weszli na posesję, produkcja bimbru szła pełną parą (zdjęcia)

Kiedy policjanci weszli na posesję, produkcja bimbru szła pełną parą (zdjęcia)

(fot. Policja Terespol)

8 komentarzy

 1. Anonimowy wielbiciel

  Bimbru na święta nie będzie…

 2. Zacier – zabezpieczyli, aparaturę – zabezpieczyli a bimber? Wychlali?

 3. Pełną parą to szła w lesie koło Szudziałowa
  wystarczy wpisać w internet
  „Gigantyczna bimbrownia w środku lasu”

 4. Niezła manufaktura!

 5. A fu , koleś trzymał to w plastiku.

 6. pacjent co z alkoholem? moze pan pic pod warunkiem że bedzie to bimber!!!!!!!!!!!! i nie zmyslona historia – fakt lublin b. powazany prof.!

 7. No tak świagier z polmosu nie dostałby kaski z akcyzy to nielegalne, czym rożni się narkotyk bimbru od narotyku wódy?? to i to się przerabia tu i tu wali w dekiel po tym, różnica taka że ktoś tam z rodziny rządzących nie dostanie kaski. oczywiście inna sprawa narkotyk trawka, przecież rośnie z roślinki to nie legalne nie to co przetworzone ziemniaki i jęczmień, samo zdrowie.

 8. Życzliwych nie brakuje.