690 680 960

Świdnik: Ukradł konserwy i energetyki. W pościg za złodziejem ruszyła pracownica sklepu

W środę w Świdniku pracownica jednego ze sklepów ruszyła w pościg za złodziejem. Mężczyzna został zatrzymany dzięki pomocy postronnego świadka zdarzenia.

Wczoraj w jednym ze sklepów w Świdniku doszło do kradzieży produktów spożywczych. O zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci. Jak się okazało, za złodziejem w pościg rzuciła się jedna z pracownic sklepu i dzięki pomocy osoby postronnej ujęła sprawcę.

– Jak wynikało z relacji kobiety, ujęty mężczyzna to ten, który chwilę wcześniej chowając różne produkty spożywcze za ubranie chciał niezauważony wyjść ze sklepu. Gdy ona stanęła mu na drodze drzwi wyjściowych sklepu ten odepchnął ją i zaczął uciekać w głąb osiedla, po drodze wyrzucając swój łup, m. in. napoje energetyczne, konserwy mięsne. Kobieta nie dała za wygraną i pobiegła za nim. Po przebiegnięciu kilku ulic mężczyzna wbiegł do klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Kosynierów. Wtedy też kobieta poprosiła o pomoc postronnego mężczyznę. Razem ujęli sprawcę kradzieży, którym okazał się 29-letni świdniczanin – relacjonuje zdarzenie asp. Magdalena Szczepanowska ze świdnickiej Policji.

Zatrzymany mężczyzna trafił w ręce policjantów. 29-latek był nietrzeźwy, miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Minioną noc spędził w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieje.

Za kradzież rozbójniczą grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

2016-09-08 08:50:18
(fot. ilustr. lublin112.pl)

8 komentarzy

  1. Gdyby zdążył wypić tego energetyka, to by go nie złapali.

  2. Czy za trzezwienie w policyjnym areszcie zapłaci jak za pobyt w izbie wytrzezwień?

  3. Śniadanie mistrzów – konserwa i energetyk 😀

  4. Pewnie student chciał wyposażyć lodówkę w akademiku.

  5. Zawzięta baba za jedzenie tyle gonić i jeszcze na policje dzwonić.

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas