Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Świdnik: Spłonęło mieszkanie w bloku. Kilkadziesiąt tysięcy strat

Dzisiaj po południu w jednym z bloków w Świdniku wybuchł pożar. Spłonęło mieszkanie na drugim piętrze.

Ogień w jednym z bloków przy ulicy Akacjowej w Świdniku zauważono przed godziną 14. O pożarze natychmiast zostały powiadomione służby ratunkowe. Na miejsce oprócz strażaków przyjechało pogotowie ratunkowe, policja a także pogotowie gazowe. Gdy strażacy dojechali na miejsce, mieszkanie na II piętrze bloku znajdowało się całe w płomieniach. Akcja gaśnicza była o tyle trudna, że ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się w kierunki górnej części budynku. W płonącym mieszkaniu znajdowały się dwie osoby, jednak w porę zostały ewakuowane na zewnątrz.

Poszkodowanymi zajęła się załoga karetki pogotowia ratunkowego. Ogień przez uszkodzone w wyniku wysokiej temperatury okna wydostawał się na zewnątrz i objął również elewację budynku. Strażacy z pożarem walczyli przez blisko dwie godziny.

W wyniku pożaru mieszkanie spłonęło w znacznej części, dodatkowo w dwóch innych również występują straty wywołane ogniem i wysoką temperaturą. Wstępne straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trwa ustalanie przyczyn pojawienia się ognia.

(fot. swidnik.pl)
2014-12-17 20:42:07

3 komentarze

  1. a co było tego powodem?

  2. A gdzie w Świdniku na Akacjowej są bloki?

Wiadomości z info112