690 680 960

Świdnik: Policjanci zatrzymali mężczyzn wyłudzających zaliczki na wymianę liczników prądu

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy podając się za pracowników zakładu energetycznego, wyłudzili od dwóch osób łącznie 1200 zł. Oszuści to mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego.

Policjanci ze Świdnika w styczniu tego roku przyjęli zgłoszenie o oszustach, którzy wyłudzili od dwóch osób 1200 zł. Mężczyźni zapewniali, że wpłacone pieniądze miały stanowić zaliczkę na poczet wymiany liczników prądu.

– Świdniccy kryminalni ustalili sprawców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego w wieku 40 i 44 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani w miniony weekend – informuje kom. Paweł Leśny ze świdnickiej Policji.

Jak się okazało przestępcy dokonali co najmniej 7 innych oszustw tą samą metodą, gdzie pokrzywdzonymi byli mieszkańcy innych miejscowości województwa lubelskiego, a także woj. mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego. Mężczyźni wyłudzili łącznie blisko 8 tys. zł.

– 40-latek trafił do aresztu na 3 miesiące, a jego wspólnik poddany został dozorowi policyjnemu. Sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Trwa dalsze postępowanie w tej sprawie – dodaje kom. Paweł Leśny.

Policja apeluje o ostrożność i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. W razie wątpliwości co do rzeczywistej tożsamości niespodziewanego gościa podającego się za pracownika jakiejkolwiek z instytucji należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, szczególnie jeśli składa on jakąkolwiek ofertę pod warunkiem przekazania mu posiadanych pieniędzy.

2017-02-14 14:02:39
(fot. Policja Świdnik)

4 komentarze

  1. Los Vatos Locos

    ze dwa lata temu na na Grażyny chodził facet i oferował czujniki gazu.Tylko trzeba było zapłacić od razu zaliczkę chyba 150 zeta jak pamiętam..może to ci sami

  2. POwski elektorat? Niemożliwe…

Kursy walut

  • USD 4.3634zł -0.14%
  • GBP 5.3183zł -0.53%
  • EUR 4.6091zł -0.57%
  • CHF 4.7869zł -0.34%

Polub nas