Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Świdnik Duży: Dzieci rozpaliły ognisko przy zabudowaniach. Duży pożar i ogromne straty

Dzisiaj po południu wybuchł spory pożar w Świdniku Dużym. Przez kilka godzin z ogniem walczyło 9 zastępów straży pożarnej.

Pożar zabudowań w Świdniku Dużym zauważono w piątek około godziny 13:30. Płonął budynek gospodarczy przyległy do domu mieszkalnego. Mieszkańcy natychmiast powiadomili o wszystkim straż pożarną. Ze względu na drewnianą konstrukcję budynku oraz silne płomienie na miejsce od razu wysłano dużą ilość zastępów straży.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że płonie budynek, w którym znajdowały się m.in. maszyny oraz płody rolne. Ogniem objęte było już całe poddasze budynku, co znacznie utrudniało akcję gaśniczą. Po chwili ogień zaczął się rozprzestrzeniać na dach budynku mieszkalnego.

Akcja gaśnicza trwała kilka godzin, uczestniczyło w niej łącznie 9 zastępów straży pożarnej ze Świdnika, Lublina oraz jednostki OSP z Niemiec i Świdnika Dużego a także pogotowie ratunkowe i policja. Jak wstępnie ustalono, przyczyną pojawienia się ognia było ognisko rozpalone tuż przy zabudowaniach przez osoby nieletnie.

Informację o pożarze otrzymaliśmy od czytelników. Angelika, Bartek, Grzegorz, Karol, Riker, DZIĘKUJEMY!


(fot. lublin112)


(fot. nadesłane – Bartek, DZIĘKUJEMY! )

2014-06-20 19:59:04

10 komentarzy

 1. Dodajmy, że te „dzieci” nie po raz pierwszy wywołały pożar. 5 lat temu spaliły stodołę swego ojca – tuż obok spalonego dzisiaj budynku. Kto będzie następny?

 2. Tak to jest jak przy bezstresowym wychowaniu nie wolno dzieci nastraszyć, że bawiąc się zapałkami mogą się zeszyć w łóżku.

 3. Przepraszam – miało być: zeszczać w łóżku

 4. Na pierwszym zdjęciu gdzie w prawym rogu widać postać jest coś dziwnego, ta osoba nie ma głowy ? 😀

 5. Uwaga dla redakcji: ostrożnie z wyrokami, przyczyn mogło być co najmniej kilka, a pisanie, że to wina dzieci jest nieuzasadnione. Kto i na jakiej podstawie wysnuł takie ustalenia? Pozdrawiam.

  • „Jak wstępnie ustalono, przyczyną pojawienia się ognia było ognisko rozpalone tuż przy zabudowaniach przez osoby nieletnie.”
   Stąd chociażby.

   Jak będą inne ustalenia pojawi się drugi materiał – na chwilę obecną są takie ustalenia. To o czym piszemy to nie jest definitywne wskazanie na czyjąkolwiek winę ani wyrok.

   Pozdrawiamy i zachęcamy do czytania z wnikliwszym zrozumieniem tekstu.

 6. Kto i na jakiej podstawie wysnuł takie ustalenia? Czytam wnikliwie, a złośliwość była zbędna.

  • Ustalenia pochodzą od strażaków a także mają potwierdzenie na miejscu zdarzenia, gdzie natrafiono na ognisko w bezpośrednim sąsiedztwie budynku a do tego wersję potwierdzają informacje zebrane od pobliskich mieszkańców.

 7. jestecie pojebani