Incydent na granicy. Funkcjonariusz potrącony przez Białorusina, sprawca uciekł

Do nietypowego zdarzenia doszło w Terespolu. Pogranicznik został potrącony przez samochód, który odjechał na białoruską stronę.

Do zdarzenia doszło na drogowym polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu. Samochód osobowy potrącił tam funkcjonariusza straży granicznej. Wszystko wydarzyło się tuż po tym, gdy dokonano odprawy paszportowej wyjeżdżającego z naszego kraju osobowym mercedesem 31-letni Białorusina. Gdy mężczyzna odzyskał paszport, polecono mu podjechać do przodu, zgodnie ze wskazaniami kierującego ruchem funkcjonariusza.

Pogranicznik stojący tuż przed mostem na rzece Bug, nakazał kierowcy mercedesa zjechać na wyznaczony pas ruchu, jednak ten nie dostosował się do poleceń funkcjonariusza. Nagle gwałtownie ruszył do przodu, wprost na stojącego przed maską strażnika granicznego. Następnie Białorusin nie interesując się losem poszkodowanego skierował się wprost na terytorium swojego kraju. Rannego przetransportowano do szpitala, 24-latek doznał m.in. urazu miednicy oraz ogólnych potłuczeń ciała.

Teraz Straż Graniczna prowadzi rozmowy ze stroną białoruską, mające na celu zatrzymanie ich obywatela oraz wydanie go policji w celu przeprowadzenia postępowania w sprawie wypadku.

(fot.straż graniczna )
2014-06-20 19:22:45

Zobacz również

Jeden komentarz

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności