Piątek, 17 maja 202417/05/2024
690 680 960
690 680 960

Świąteczny klimat zawitał do Kazimierza Dolnego. To wszystko zasługa mieszkańców (zdjęcia)

Nadwiślańskie malownicze miasteczko rozświetliły świąteczne iluminacje. Wiele osób wskazuje, że wygląda ono teraz jak z bajki. W weekend odbędzie się tam również Kazimierski Jarmark Świąteczny.

Zakończył się montaż i uruchamianie świątecznych iluminacji w Kazimierzu Dolnym. Na Rynku, jak też okolicznych uliczkach pojawiło się wiele świecących ozdób, które mają nadać miasteczku wyjątkowego klimatu. Z kolei na Górze Trzech Krzyży umieszczono gwiazdę betlejemską.

Nie zabrakło oczywiście również choinki. Świąteczne drzewko przyjechało z pobliskiej Dąbrówki i zostało podarowane miastu przez jedną z rodzin. W transport kilkumetrowej wysokości świerku, który waży kilka ton, zaangażowali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Dolnym.

Jak wyjaśnia burmistrz Kazimierza Dolnego Artur Pomianowski, tegoroczną iluminację, a dokładnie coraz większą liczbę ozdób świątecznych, trzeba zawdzięczać Monice Kubiś-Arbuz, która zgłosiła do budżetu obywatelskiego projekt „Świąteczny Nastrój”. Uzyskał on największe poparcie mieszkańców, a tym samym został skierowany do realizacji.

W najbliższy piątek w tym nadwiślańskim miasteczku rozpocznie się 14. Kazimierski Jarmark Świąteczny. Przez trzy dni na mieszkańców oraz turystów czekać będą stoiska z okolicznościowymi produktami, rękodziełem, dekoracjami, a nawet świątecznymi prezentami. Do tego dochodzą również regionalne potrawy, przekąski i trunki.

Swój stragan rozstawią też miejscowi strażacy. Skosztować będzie można m.in. wyrobów z dziczyzny, ciepłych zup, pizzy przygotowywanej i pieczonej na bieżąco w kuchni polowej, różnych przekąsek, ciast i wielu innych dobrych rzeczy przygotowanych zarówno przez samych druhów, jak też ich najbliższych oraz przyjaciół.

(fot. Artur Pomianowski)

6 komentarzy

  1. Jarmark, tłumy chorych, nieszczepionych, w maseczkach na ustach z nosem dumnie odkrytym. Potem Nowy Rok i Nowy Krzyż na górze symbolizujący pandemię XXI wieku. No ale wolny wybór. Bawcie się.

    • Pan Anioł Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

      Masz rację, po świętach będzie płacz w obie garście i zgrzytanie zębów, ale pandemia, nie pandemia, świąteczna szopka „owieczek”, musi się odbyć.

  2. szaujmy oby tylko mniej do PISurów

  3. Przecież takie światełka są na każdej Koziej Wólce i nikt o tym nie pisze.

  4. mocno skromnie ! nie wysilili sie – jak na taka sławe K azimierza powinni zrobic wielllkie halo- a sa ku temu warunki terenowe – mlownicze wzgorza masa turystow z całej polski