Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Świadkowie widząc jazdę kierowcy fiata, postanowili reagować. Zabrali mu kluczyki, powiadomili policję (foto)

Na szczęście nikogo nie zabił po drodze 38-latek z Kazimierza Dolnego, który po pijanemu poruszał się drogą wojewódzką nr 824. Świadkowie postanowili działać i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Kierowcy, którzy podróżowali w niedzielę około godziny 17:20 drogą wojewódzką nr 824 pomiędzy Puławami a Kazimierzem Dolnym zwrócili uwagę na jadącego w stronę Bochotnicy dostawczego fiata. Pojazd poruszał się wężykiem stwarzając ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

– Już wyjeżdżając z bocznej ulicy o mało nie doprowadził do zderzenia. Później zjeżdżał na przeciwległy pas jezdni, przez co nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy musiały uciekać na pobocze. Niewiele brakowało, a zderzyłby się z jadącym na sygnale wozem straży pożarnej – wyjaśnia nam świadek zdarzenia.

Świadkowie podejrzewając, że kierowca fiata może być pijany, zaalarmowali o wszystkim policję. Jak nam wyjaśniała kom. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, funkcjonariusze otrzymali szereg zgłoszeń. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Kilka osób postanowiło uniemożliwić kierowcy fiata dalszą jazdę. Obawiali się bowiem, że zaraz doprowadzi on do groźnego wypadku, w którym ranne zostaną, lub stracą życie, niewinne osoby. Udało się to dopiero w rejonie przeprawy promowej. Tam z pojazdu wyrwane zostały kluczyki, a kierowcę przekazano policjantom.

Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia świadków. Urządzenie wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. 38-letni mieszkaniec Kazimierza Dolnego został osadzony w policyjnej celi. Jak ustaliliśmy, mężczyzna wciąż trzeźwieje. Jak dojdzie do siebie zostanie przesłuchany i przedstawione mu będą zarzuty. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. nadesłane – Waldemar)

4 komentarze

  1. Konfidencji po prostu zazdroszczą, bo nie mają PJ i nie stać ich na auto.

  2. Konfitura ….kierowca z czasem pewnie się dowie kto.go wsypał…. i z czasem może być bardzo ciepło oj gorąco…. a swoją drogą ładnie to tak konfidentem być??? Jaki w tym cel ….

  3. Gratuluję odwagi cywilnej.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo