Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Świadkowie Jehowy wybudowali nową Salę Królestwa. Dziś miało miejsce uroczyste otwarcie (zdjęcia)

W Żółkiewce powstała Nowa Sala Królestwa Świadków Jehowy. Będzie to nie tylko miejsce spotkań, lecz także symbole wspólnoty i solidarności w procesie tworzenia czegoś wyjątkowego i wartościowego dla społeczności lokalnej.

W niedzielę, 10 marca, w Żółkiewce miało miejsce uroczyste otwarcie nowej Sali Królestwa Świadków Jehowy. Podczas wydarzenia zaprezentowana została historia lokalnej działalności Świadków Jehowy, ciekawe informacje i doświadczenia z procesu budowy, a przemówienie okolicznościowe z okazji otwarcia wygłosił krajowy przedstawiciel Świadków Jehowy.

Jak podkreślano, obiekt przy ul. 1 Maja 16 powstał dzięki pracy wolontariuszy, zarówno mężczyzny jak też kobiet, będących Świadkami Jehowy. Większość z nich nie jest specjalistami budownictwa, jednak każdy przechodził szkolenia: z zasad BHP i stanowiskowe. Dzięki temu wszyscy dokładnie wiedzieli, co i jak mają robić.

Aktywny udział Świadków Jehowy w procesie budowy ma wskazywać na inspirujący przykład wspólnoty, a także być przykładem równości płci w środowisku zwykle zdominowanym przez mężczyzn. Oczywiście wszystkie prace przebiegały pod nadzorem specjalistów z poszczególnych branż, którzy przez cały okres realizacji inwestycji udzielali fachowych rad i służyli pomocą.

Nowa Sala Królestwa jest prostym i funkcjonalnym budynkiem, który pod względem architektonicznym pasuje do lokalnej zabudowy. Obiekt przystosowany jest również do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych oraz matek z małymi dziećmi. Sala wykładowa zapewnia komfortowe warunki do odbioru programu zarówno w formie przemówień wzbogaconych o multimedia, jak i dyskusji z udziałem obecnych.

Z nowej sali będą korzystać Świadkowie Jehowy z okolicznych miejscowości oraz wszyscy chętni goście z Żółkiewki i okolic. Warto podkreślić, że również lokalni mieszkańcy niebędący Świadkami Jehowy będą mile widziani. Dzięki temu będą mieli okazję osobiście przekonać się, jak ochotnicy zbudowali to wyjątkowe miejsce od podstaw.

Tak jak w podobnych obiektach na całym świecie, każdego tygodnia odbywać się tu mają zebrania, na których obecni poznają praktyczne zasady z Biblii i dowiedzą się, jak zastosować je w swoim życiu. Posłuchają ciekawych przemówień, biorą udział w tematycznych dyskusjach, obejrzą materiały wideo itp. Spotkania mają charakter otwarty, nie ma tam żadnych zbiórek pieniędzy, a obecność do niczego nie zobowiązuje.

 

124 komentarze

  1. Należy prześwietlić finanse w Polsce św jehowy

    W głowach tych św. jehowy jest utopijna wizja , podsycana przez ich guru liczy się tylko kasa, w przypadku napaści na Polskę ta sekta nawet rodziny nie obroni, ja bym wykonywał wyrok zdrady na miejscu

    • jest u nas gorsza sekta – większa, bardziej pazerna, kasę łoi bezpośredni ze skarbu państwa, a ich guru w przypadku wojen trzymają stronę najeźdźców. „oto wielka tajemnica wiary – auta, nieruchomości, złoto i dolary”

  2. to SEKTA… i tyle w temacie

Dodaj komentarz