Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sukces lubelskich zawodniczek podczas Mistrzostw Świata

W rozegranych w Innsbrucku Mistrzostwach Świata we wspinaczce sportowej, lubelskie zawodniczki odniosły ogromny sukces.

Zawodniczka Pol-Inowex Skarpa Lublin Patrycja Chudziak wywalczyła piąte miejsce we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Patrycja ustanowiła tym samym swój nowy rekord życiowy na 7,88 s, na 15-metrowej ścianie.

W fazie pucharowej Aleksandra Rudzińska pokonała kolejno Chinkę Cuilian He oraz dwie koleżanki z reprezentacji – Patrycję Chudziak i Aleksandrę Kałucką. W finale Polka pokonała 15-metrową ściankę w 7,560 sekundy i pokonała Annę Brożek (7,910 sekundy).

Mistrzyni Świata Aleksandra Rudzińska jest zawodniczką KW Kotłownia. Gratulujemy wygranej!