Strzelił do kota z wiatrówki, bo wyłapywał mu gołębie

Wkrótce przed sądem stanie 68-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna odpowie za postrzelenie kota z wiatrówki. Zwierzę wymagało zabiegu operacyjnego.

W miniony piątek policjanci z Radzynia Podlaskiego przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z mieszkańców miasta postrzelił kota z wiatrówki.

Mundurowi zatrzymali do tej sprawy 68-latka, który posiadał także wiatrówkę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. W rozmowie z policjantami mieszkaniec Radzynia Podlaskiego przyznał się do postrzelenia zwierzęcia, gdyż ten wyłapywał jego gołębie. Ranny kot został umieszczony w lecznicy, wymagał zabiegu operacyjnego.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają radzyńscy mundurowi. Sprawcy postrzelenia kota za naruszenie przepisów Ustawy o ochronie zwierząt grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

Zobacz również

32 komentarze

 1. Pany ostatnio wlazł kot sąsiada na moją posesję pecha miał bo mój pies go upolował trochi w tym szczęścia bo żonka odebrała mu tego kota z pyska i teraz kto jest winny ja , mój pies czy kot a może sąsiad ?, Oczywiście kot przeżył ,

  • Wszyscy winni.- sąsiad bo nie pilnował kota, kot bo wszedł tam gdzie nie powinien, pies bo nie był na łańcuchu, żona bo wyjęła kota z psiego pyska no i Ty bo nic nie zrobiłeś 😉 – oczywiście żart.

 2. Kociarze to też stan umysłu, mam w rodzinie i hodowcę gołębi i to takich po parę tysi jak i hodowcę kotów rasowych, i oboje normalni nie są 😀

 3. Ja mam 3 koty i 100 gołębi koty śpią w gołębniku i nie wpuszczają innych kotów mieszkam na wsi i golebnik jest otwarty całą dobę

 4. kot 3 dni miał robić u Pawlaka , 3 dni u Kargula a w niedzielę i święta u sołtysa ale powaliły mu się dni tygodnia bo zeżarł mysz jadowitą . No i Pawlak na nim wykonał wyrok,:-))

 5. W normalnym kraju jal ktoś wtargnie na TWÓJ teren to możesz to zastrzelić, w naszym chorym kraju nie można kota. Na wsi błąkające się koty i psy nie mają właścicieli, nikt się nie przyznaje, nikt nie odpowiada, a sąsiad na sąsiada nie doniesie nawet jak ten mu wylewa ścieki do studni. Jego teren, jego gołębie i powinien mieć prawo bronić swojej własności.

 6. Coś nie widać obrońców że stowarzyszeń wyłudzających kasę od gmin czy ludzi.
  Gołębnik uzbraja się w żelazko i stawia tabliczkę ostrzegawczą.
  To że kot się złapie to jego wina bo była informacja.
  Mój dom i moja sprawa co jest rozstawiane po kątach.

 7. zwierząt nie wolno strzelać,mógł przy okazji postrzelić jakiegoś człowieka,a poza tym gołębie zanieczyszczają dachy i skwery,żeby nie było,że są nieskazitelne

 8. Tak po prawdzie właściciel kota powinien odpowiadać za szkody przez niego poczynione. Nie chcesz płacić to trzymaj kota w domu a jak go puszczasz luzem to trzeba się liczyć że będzie to kosztowało albo ktoś mu łeb ukręci, niestety ale niektóre obsrajdachy to kosztowne ptaszki i mogło chłopinie ciśnienie skoczyć że mu jakis futrzak „majątek” trzebi dla sportu.

 9. A czy kot nie powinien iść na 3 lata do więzienia? Też naruszył Ustawę o ochronie zwierzą 😉

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą