Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Strefa opadów zbliża się do woj. lubelskiego. Możliwe porywy wiatru do 60 km\h i pojedyncze wyładowania

Dziś cała Polska jest w strumieniu znacznie chłodniejszej masy polarnomorskiej, która z uwagi na stromy pionowy gradient temperatury, pomiędzy dolną a środkową troposferą, cechuje się pewną niestabilnością. Czynnikiem inicjującym konwekcje dziś w kraju jest zatoka niżowa i obecność frontów atmosferycznych, które są związane z niżami znad Cieśnin Duńskich i Skandynawii.

Około godziny 18.30 strefa konwekcyjna stopniowo zaczęła wkraczać nad powiaty położone na linii Wisły. W kolejnych godzinach ma przesuwać się na dalej na wschód, tracąc stopniowo na intensywności.

Na trasie rozległej formacji konwekcyjnej, obserwowane będą podmuchy wiatru w porywach rzędu 50-65 km/h, opady deszczu o możliwej akumulacji do 5-10 mm. Niewykluczone są też nieliczne wyładowania atmosferyczne. Przed godziną 19:00 najintensywniejsza część formacji konwekcyjnej nasuwa się w rejon Puław.

W kolejnych godzinach struktura konwekcyjna przejdzie z zachodu na wschód regionu, ale o zróżnicowanej intensywności. Już w pierwszej połowie nocy opady i punktowe, słabe burze zaczną ustępować z woj. lubelskiego. Szacuje się, że przejście rozleglej formacji konwekcyjnej, przyniesie zjawiska towarzyszące poniżej progu ostrzeżenia meteorologicznego, czyli porywy wiatru nie powinny być powyżej 70 km/h i opady nie przekroczą 15 mm. Nie powinny też wystąpić opadu gradu.

Podczas nadchodzącej nocy zachmurzenie będzie umiarkowane, przejściowo małe. Początkowo lokalnie słabe, umiarkowane opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 12°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni, zachodni. W porywach do 50 km/h.

Prognozy pogody dla Polski
Położenie opadów i lokalnych burz w kraju

13 komentarzy

 1. Abo bedzie pogoda, abo bedzie loło. Poczekamy, zobaczymy.

 2. Co oni bredza na weather nawet śladu o deszczu mowy nie ma a tu przewidują ulewy

  • Redakcja Lublin112 uwielbia informować o szeroko pojętych, niebezpiecznych ich zdaniem, zjawiskach atmosferycznych, które za chwilę będą miały miejsce. Na drugi dzień, na zrzuty, że zjawiska jednak nie wystąpiły zawsze odpuwiada, że owszem wystąpiły, ale w innym miejscu.

   • Radzimy szerzej patrzeć na świat, niż to co Pan widzi dookoła…

    • Zmieńcie płytę, często wmawiacie sobie i nam „wasze fakty”, które są słuszne i jedyne i inne zdanie nie ma prawa bytu bo zawsze wy macie racje hahah. Przeczytajcie to zdanie i zastanówcie się z czym wam się to kojarzy…..

     • Nie jesteśmy zainteresowani dyskusjami z osobami, które nie mają rzeczowych argumentów w dyskusji, także prosimy sobie odpuścić :).
      Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, byle mądre poparte faktami i rzeczowymi danymi oraz logicznymi argumentami.
      Miłego weekendu 😉

      • Super, dzięki za odp. dokładnie tego się spodziewałem, nie zawodzicie 😀

       • Tak się odpowiada komuś, kto podejmuje dyskusje bez rzeczowych argumentów, bez danych, bez sprawdzenia tego, co było w pogodzie, bez dokładnej i rzeczowej weryfikacji danych z systemów, m.in. dostępnych dla każdego z darmowych narzędzi pogodowych i danych z IMGW.

 3. Na slamsowie już „bździ”.

 4. No tak miało padać a ja żem wczoraj pokonał trasę Biała Podlaska Zamość Chełm Lublin Ryki i o zgroza jedynie pokropiło w Lublinie a i to była symbolika dalej suchutko i gdzie ten niby deszcz był

  • Pan jeszcze długo będzie pozostawiał komentarze z różnych nicków zaprzeczające rzeczywistości?
   Zabawne, jak można zaklinać fakty
   ???????

 5. Serio No to niby tym razem zalało może obsze tak żeście kiedyś pisali a tu ups nic tam takiego nawet miejsca nie miało

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo