Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Strażnicy miejscy pomogą w odbiorze zebranych śmieci

We wtorek pisaliśmy o problemach z odbiorem śmieci zebranych przez członków grupy „Posprzątajmy Lublin”. Dzisiaj otrzymaliśmy wiadomość, że Straż Miejska Lublin pomoże w odbiorze zebranych odpadów.

Dwa dni temu informowaliśmy o problemach z odbiorem zebranych śmieci na jednej z posesji przy ul. Spacerowej w Lublinie. Członkowie grupy „Posprzątajmy Lublin” wspólnie uprzątnęli zaśmiecony teren i przygotowali odpady w workach do wywiezienia. Niestety, służby miejskie nie chciały zabrać odpadów. Po naszej interwencji otrzymaliśmy zapewnienie, że uda się je wywieźć.

Wysiłki w walce o wywiezienie śmieci nie poszły na marne. Straż Miejska Lublin zaoferowała pomoc w każdej następnej akcji oraz w wywiezieniu zebranych odpadów.

– Chciałbym zakomunikować, że nasze starania nie poszły, ani nie pójdą na marne. Skontaktował się ze mną p. Grzegorz Mazurkiewicz – Naczelnik Oddziału Dzielnicowych. Poinformował mnie, że od tego momentu Straż Miejska będzie z nami współpracować i informować Wydział Ochrony Środowiska w celu uprzątnięcia śmieci, które zbierzemy. Jedyne, co musimy zrobić, to poinformować, gdzie i kiedy planujemy zrobić kolejną akcję – poinformował organizator wspólnego sprzątania Tomasz Futyma.

Dzisiaj grupa ponownie działała na terenie Lublina. Kilka osób wspólnie posprzątało teren koło Lidla przy ul. Jana Pawła II. Po zakończonej akcji na miejscu pojawili się strażnicy miejscy z informacją, że śmieci będą zabrane. Jak informują członkowie grupy, ze strony władz miasta pojawiła chęć pomocy przy kolejnych akcjach. Zapewnienie to płynie także ze strony prezydenta Krzysztofa Żuka, który zaznaczył, aby kolejne takie akcje zgłaszać wcześniej.

Jak pokazało dzisiejsze sprzątanie, powoli udaje się wypracować mechanizm, pomiędzy społecznikami poświęcającymi swój wolny czas oraz przedstawicielami miasta. Najbliższe duże sprzątanie odbędzie się w Starym Gaju. Tam członkowie grupy „Posprzątajmy Lublin” wspólnie z Lubelskim Stowarzyszeniem Biegowym i pracownikami Lasów Państwowych będą zbierać śmieci pozostawione w lesie. Na bieżąco możecie śledzić grupę, aby dowiedzieć się, gdzie będą odbywały się kolejne akcje.

Aktualne informacje dotyczące akcji sprzątania znajdziecie tutaj – kliknij!

(fot. Posprzątajmy Lublin)

6 komentarzy

 1. Społecznikami czy społeczniakami?
  A tak poważnie w drugim akapicie zgubiliście e w wyrazie wywiezieni.
  Pytanie: gdzie straż miejska wywiezie te śmieci? Kto im to przyjmie?

  • społecznik «człowiek bezinteresownie działający dla dobra jakiejś społeczności»
   • społecznikowski • społecznica, społeczniczka • społecznictwo, społecznikostwo

   e dodane – dziękujemy.
   Miłego dnia

 2. Muszą się imać każdej roboty,bo ich rozwalą .Jestem za w Lublinie jest to zbędne.

 3. Czyli się okazuje, że wystarczy dać wcześniej znać, a nie dym robić w mediach. No chyba że to robią dla poklasku, a nie z przekonania…

 4. W końcu zrobią coś pożytecznego, pasożyty na miastowym utrzymaniu.

 5. jeszcze proszę opróżnić moje szambo .dziękuję