Międzynarodowy sukces młodych miłośników robotyki w patronowanym przez NASA konkursie

Uczniowie z Kraśnika skonstruowali robota, który okazał się najlepszy podczas prestiżowych zawodów w Stambule w Turcji. Teraz miłośnicy robotyki z naszego regionu wezmą udział w finale w Stanach Zjednoczonych.

Drużyna młodych adeptów robotyki Spice Gears Team 5883 z Kraśnika po raz kolejny potwierdziła swoje umiejętności, tym razem na prestiżowych zawodach robotów w Stambule w Turcji. Konkurs FIRST Robotics Competition, któremu patronuje NASA, odbył się w na początku marca. Przeznaczony jest on dla uczniów szkół z całego świata. Każdego roku drużyny składające się z uczniów szkół średnich i ich mentorów pracują, aby zbudować robota, który ma spełniać określony w danym sezonie cel.

Program FRC łączy elementy gry zespołowej, doskonalenia własnych umiejętności z dziedzin mechaniki, elektryki i programowania. W tym roku tematem przewodnim było kosmiczne „Dastination:Deep Space”. Każda z drużyn otrzymała kryteria, jakie musi spełniać robot, po czym musieli w ciągu sześciu tygodniu go zaprojektować i wykonać.

Kraśniccy miłośnicy robotyki znów pokazali swoją klasę i wysokie umiejętności. Skonstruowany przez nich robot Scraper prowadził już od samego początku zawodów i co najważniejsze, utrzymał najwyższą lokatę aż do końca. Dzięki temu wywalczyli bilety na finały First Robotics Competition, które odbędą się w Detroit w Stanach Zjednoczonych. Spice Gears Team 5883 z Kraśnika istnieje już od kilku lat. Jest też pierwszą drużyną w Polsce, a także pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej, która zaczęła brać udział w tak prestiżowych zawodach.


(fot. Spice Gears Team 5883)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Ja chce samochod. Chcialabym aby panstwo sfinansowalo mi zakup. Pozniej oczywiscie bede tankowac za swoje chybaze wprowadza 500 plus na paliwo 🙂

    Zapladniajcie sie metoda jaka chcecie ale nie za moja kase 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi