Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Międzynarodowy sukces młodych miłośników robotyki w patronowanym przez NASA konkursie

Uczniowie z Kraśnika skonstruowali robota, który okazał się najlepszy podczas prestiżowych zawodów w Stambule w Turcji. Teraz miłośnicy robotyki z naszego regionu wezmą udział w finale w Stanach Zjednoczonych.

Drużyna młodych adeptów robotyki Spice Gears Team 5883 z Kraśnika po raz kolejny potwierdziła swoje umiejętności, tym razem na prestiżowych zawodach robotów w Stambule w Turcji. Konkurs FIRST Robotics Competition, któremu patronuje NASA, odbył się w na początku marca. Przeznaczony jest on dla uczniów szkół z całego świata. Każdego roku drużyny składające się z uczniów szkół średnich i ich mentorów pracują, aby zbudować robota, który ma spełniać określony w danym sezonie cel.

Program FRC łączy elementy gry zespołowej, doskonalenia własnych umiejętności z dziedzin mechaniki, elektryki i programowania. W tym roku tematem przewodnim było kosmiczne „Dastination:Deep Space”. Każda z drużyn otrzymała kryteria, jakie musi spełniać robot, po czym musieli w ciągu sześciu tygodniu go zaprojektować i wykonać.

Kraśniccy miłośnicy robotyki znów pokazali swoją klasę i wysokie umiejętności. Skonstruowany przez nich robot Scraper prowadził już od samego początku zawodów i co najważniejsze, utrzymał najwyższą lokatę aż do końca. Dzięki temu wywalczyli bilety na finały First Robotics Competition, które odbędą się w Detroit w Stanach Zjednoczonych. Spice Gears Team 5883 z Kraśnika istnieje już od kilku lat. Jest też pierwszą drużyną w Polsce, a także pierwszą w Europie Środkowo-Wschodniej, która zaczęła brać udział w tak prestiżowych zawodach.

Międzynarodowy sukces młodych miłośników robotyki w patronowanym przez NASA konkursie

Międzynarodowy sukces młodych miłośników robotyki w patronowanym przez NASA konkursie
(fot. Spice Gears Team 5883)

Jeden komentarz

  1. Ja chce samochod. Chcialabym aby panstwo sfinansowalo mi zakup. Pozniej oczywiscie bede tankowac za swoje chybaze wprowadza 500 plus na paliwo 🙂

    Zapladniajcie sie metoda jaka chcecie ale nie za moja kase 🙂

Wiadomości z info112