690 680 960

Strażacy zorganizowali akcję zbierania nakrętek. Zachęcają do ich przynoszenia wszystkich mieszkańców gminy (zdjęcia)

W jeden dzień serce na nakrętki zostało zapełnione do połowy. Jak wyjaśniają strażacy, z których inicjatywy pojemnik został ustawiony, to wskazuje jak bardzo był on potrzebny.

Z dużym odzewem spotkała się akcja, jaką zorganizowali druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w miejscowości Głodno w gminie Łaziska w powiecie opolskim. Mając na uwadze, że nigdzie w okolicy nie ma miejsca, gdzie byłyby zbierane plastikowe nakrętki, postanowili sami je stworzyć. Złożyli się na zakup pojemnika w kształcie serca, do którego o każdej porze dnia czy nocy, będzie można przynosić nakrętki.

Kiedy zamówili pojemnik w opolskiej firmie Konmet, spotkała ich miła niespodzianka. Usłyszeli bowiem, że otrzymają serce za darmo. Postanowili więc zarezerwowane na ten cel środki przekazać na cele charytatywne. Dokładnie na potrzeby Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Serce zostało ustawione w środę a dzisiaj było już do połowy zapełnione. Jak wyjaśniali nam druhowie, to wskazuje jak bardzo potrzebny był taki pojemnik. Zwłaszcza, że na razie wrzucają do niego nakrętki jedynie okoliczni mieszkańcy a gmina jest spora.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do włączenia się w tą szczytną akcję. Zamiast wyrzucać nakrętki do śmieci wystarczy je zbierać a potem, nawet przy okazji, wrzucić je do pojemnika. Dzięki temu, nie ponosząc żadnych kosztów, można pomóc osobom naprawdę potrzebującym – mówią druhowie.

Strażacy z Głodna na ustawieniu serca nie poprzestali. Prowadzą również działania promujące ich inicjatywę. Odwiedzili m.in. Szkołę Podstawową w Braciejowicach dzięki czemu uczniowie zadeklarowali, że również będą zbierać nakrętki i przynosić je do szkoły. Stamtąd będą one sukcesywnie przez druhów odbierane.

(fot. nadesłane)

3 komentarze

  1. Szkoda że na chore dzieci zbiera się nakrętki A na czarną zarazę tylko gotówkę.

  2. Tym sercem narażają się obecnej władzy, której to ten symbol od razu przypomina o panu Jurku.

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej