Wieprz w Krasnymstawie osiągnął stan ostrzegawczy. Zwołano posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W związku z występującą sytuacją pogodową i zagrożeniem powodziowym w Krasnymstawie zwołano posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Rzeka Wieprz osiągnęła stan ostrzegawczy, a poziom wody w niej wciąż rośnie.

Kolejna rzeka w naszym regionie przekroczyła stan ostrzegawczy. Chodzi o Wieprz, gdzie na wodowskazie w Krasnymstawie zanotowano wczoraj 441 cm. Poziom wody wzrósł więc o kolejne 5 cm. W środę przybyło 7, a we wtorek 30 cm. Choć do stanu alarmowego, który wynosi 470 cm jeszcze brakuje blisko 30 cm, to władze miasta chcą być przygotowane na wystąpienie ewentualnego zagrożenia.

W Urzędzie Miasta zwołano posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego omówiono zagrożenie powodziowe na rzece Wieprz w Krasnymstawie. W spotkaniu udział wzięli m.in. burmistrz miasta, komendanci policji, straży pożarnej i straży miejskiej, a także dyrektorzy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zarządu Dróg Powiatowych oraz Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Przedstawione zostały procedury awaryjne, jak też zapoznano się z dostępnymi siłami oraz środkami przewidzianymi do prowadzenia ewentualnej akcji przeciwpowodziowej. Z uwagi na duże opady śniegu oraz możliwość wystąpienia lokalnych podtopień strażacy rozpoczęli codzienny monitoring zagrożonych miejscowości. Na razie sytuacja jest stabilna i nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Oprócz rzeki Wieprz w Krasnymstawie, stan ostrzegawczy osiągnął również Bug w Dorohusku i we Włodawie oraz Krzna w Malowej Górze.

(fot. PSP Krasnystaw)

Zobacz również

3 komentarze

  1. Jak będzie stopniowo topniał śnieg , to nie będzie problemu , ale gdy przyjdzie nagle odwilź i będzie się utrzymywać przez kilka dni to moźe być niećiekawie.

  2. A ten z zarządu dróg to po co tam??? Jak on nie radzi sobie z tym co do niego należy to jeszcze go tam wołają. Masakra i dno.

  3. Zdjęcia z Tarnogóry,a sam wieprz się przestraszył sztabu i w nocy obniżył się o 10cm.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska