690 680 960

Strażacy z Kraśnika skakali na skakance. Wszystko w ramach pomocy dla chorej dziewczynki (wideo)

Chellenge, którego celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie chorej dziewczynki, dotarł do naszego regionu. Strażacy z Kraśnika zamiast skakanki użyli węża.

W całym kraju trwa charytatywna akcja, której celem jest pomoc 8-miesięcznej Ani Orłowskiej z Zielonej Góry, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą na powrót dziewczynki do zdrowia jest terapia genowa. Jej koszt wynosi 9,5 miliona złotych. Dlatego też rodzice na wszelkie sposoby starają się uzbierać te środki.

Pomóc ma w tym chellenge polegający na tym, iż osoby nominowane muszą wykonać 10 skoków na skakance. Jeżeli wykona się zadanie, na konto Ani należy wpłacić minimum 5 zł, jeżeli nie, minimum 10 zł. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować kolejne 3 osoby.

Zamiast skakanki można użyć np. węża, tak jak to uczynili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. Chellenge dotarł bowiem do naszego regionu, a kraśniccy strażacy zostali nominowani przez Koło Gospodyń Wiejskich „Wysokie Obcasy” w Modliborzycach.

Zadanie zostało wykonane, środki na leczenie Ani wpłacone, tym razem nominowani zostali policjanci z Kraśnika, strażacy z Opola Lubelskiego oraz strażacy ochotnicy z Kraśnika.

(wideo – KP PSP Kraśnik)

5 komentarzy

  1. moze mi ktoś wytłumaczyć kto placi za skakanie na skakance ????? Albo orgalizują np bieeganie dla kogoś chorego kto to placi za pobiegniecie ? A jak nie pobiegnie nie poskacze na skakance to nie da ????? Nie rozumiem??????

  2. Szanowny Kolego, otóż nikt nie płaci za challenge. Idea jest taka aby zawiązać nieformalny układ, w którym uczestnicy sami z siebie wpłacają pieniądze na wspólny cel, np. leczenie dziecka. A całe zamieszanie ma na celu zmobilizować jak największa ilość osób wokół jednej inicjatywy.

    • No tak wszystko się zgadza , teraz mamy pandemia challenge , dużo zamieszania, dużo ludzi i kasa wypłacana i wpłacana.

  3. To ile ona na tym zarobiła???????

  4. Tak statystycznie: w Polsce jest ponad 16.000 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i ok. 500 jednostek ratowniczo-gaśniczych PSP. Gdyby do akcji zgłosiła się co 10 OSP i co 5 JRG i każda wpłaci darowiznę ok. 500 zł (5-10 zł/os) uzyskamy zawrotną kwotę 850.000. A to tylko straże, a jest wiele innych instytucji.

Kursy walut

  • USD 4.3634zł -0.14%
  • GBP 5.3183zł -0.53%
  • EUR 4.6091zł -0.57%
  • CHF 4.7869zł -0.34%

Polub nas