Przystań kajakowa zniszczona, kosze i ławki połamane. „Chuligani to najłagodniejsze określenie tej patologii” (zdjęcia)

Zniszczone zostały nowe ławki, kosze na śmieci i tablice informacyjne oraz przystań kajakowa. Miejsce to miało służyć rekreacji, odpoczynkowi i spędzeniu wolnego czasu mieszkańców oraz turystów.

Zniszczona została niedawno udostępniona mieszkańcom oraz turystom przystań kajakowa w Sobianowicach oraz znajdująca się tam infrastruktura. Sprawcy włożyli wiele wysiłku, aby zdewastować drewniany pomost a także połamać ławki i kosze na śmieci, czy też potłuc tablice informacyjne. Miejsce, które miało służyć rekreacji, odpoczynkowi i spędzeniu wolnego czasu, w wyniku działania wandali, obecnie do niczego się nie nadaje

O sprawie poinformowali nas nasi czytelnicy, którzy są zbulwersowani całą sytuacją. Jak mówią, niepojęte jest, jak można się zachowywać w ten sposób i niszczyć wspólne przecież dobro. Mieszkańcy podejrzewają, że czynów tych dokonał ktoś z sąsiedztwa. Wszystko dlatego, że miejsce to odwiedzają głównie osoby mieszkające w okolicy. Zwłaszcza, że dewastacji dokonano w godzinach nocnych.

Urzędnicy, którzy zostali poinformowani o zdarzeniu wskazują, że zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek. Wskazują jednocześnie, że koszt naprawy, a często i niezbędnej wymiany, zniszczonych urządzeń lub mienia to blisko kilka, a w niektórych przypadkach nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Gmina przeznaczając nieplanowane na takie cele środki finansowe, zmuszona jest zawsze zrezygnować z innych ważnych – z punktu widzenia dobra społecznego – przedsięwzięć. Te obiekty to dobro wspólne, o które każdy musi dbać, aby mogło posłużyć jak największej ilości korzystających.

– Chuligani nie mogą bezkarnie niszczyć inwestycji i naszych wspólnych starań o ładne otoczenie. Chuligani to w tym wypadku najłagodniejsze określenie tej patologii, która dopuściła się tak prymitywnych i nieakceptowalnych przez każdego normalnego człowieka zachowań. Piętnujmy tego typu postępowanie i nie pozwólmy wyzutemu z wszelkich zasad moralnych marginesowi społecznemu, aby poczuł się bezkarny. Pokażmy im ich miejsce w szeregu, a raczej jego brak i doprowadźmy do wykluczenia tego typu postaw z naszej społeczności – zaapelował do mieszkańców Wójt gminy Wólka Edwin Gortat.

Urzędnicy podkreślają, że wszyscy powinni dbać o wygląd gminy, reagować na wszelkie oznaki niewłaściwych zachowań. Zaznaczają, że nie chodzi o namawianie do donoszenia na współmieszkańców, namawiają tylko do odpowiedzialnej postawy. O wszystkim powiadomiona została policja, która poszukuje teraz sprawców dewastacji.

(fot. UG Wólka)

Zobacz również

50 komentarzy

 1. Ćpuny z kaliny tam jeżdżą.

 2. rolnik z Sobianowic

  może ktoś odpowie mi na pytanie : jak po takim ścieku miałyby pływać kajaki? Przecież wiosłami to „kajokorze” odpychaliby się od zatrawionych brzegów, ci tzw. chuligani chcieli przenieść przystań na lepsze miejsce , na drogę asfaltową, u nas jak już urzędasy coś wymyślą to boki zrywać, przystań kajakowa w ścieku

  • Nie bredź – rolniku od siedmiu boleści. Ściek to robią tacy jak ty. Ile razy wylewałeś ty i tobie podobni szambo do rzeki? Ile razy rzekę traktowałeś jak śmietnik? Czy twoje przydomowe szambo – jeśli je posiadasz – ma betonowe dno? To ty masz problem. Z głową przede wszystkim. Bystrzyca i łąki nad nią to naprawdę piękne miejsce – o każdej porze roku. Ale skąd taki bałwan może o tym wiedzieć i to zauważyć. I nie broń tego bydła. Chyżbyś znał je i wiedział kto zacz?

 3. Myśliciel czy tam Myśliwy...

  Zapewne dzieło POlaków, katolików bo inni w tym kraju nie mają prawa żyć i mieszkać.

  • Nie to tak się bawi, tak się bawi lewacka teńczowa rewolucja. Zacofani katolicy nie znają się na nowoczesnych rozywkach.

 4. Bezstresowe pincetplusy. Cóż, przykład idzie z góry.

  • Ty już się z defektem mózgu urodziłeś, czy rodzice ciebie w dzieciństwie po głowie bili? „Bezstresowe pińcetplusy” mogą obecnie mieć maksymalnie ok. 6 lat. Jeśli uważasz, że sześcioletnie dziecko mogło dokonać takich zniszczeń, to znaczy, ze jak najszybciej powinieneś zgłosić się do lekarza.

   • .......................,

    ABC- Ty chyba masz defekt albo nie znasz zasad 500 +. To świadczenie jest przyznawane do 18 roku życia. Takie właśnie patologie miał na myśli Kornikpisarek. Popraw mnie Korniku jeśli się mylę.

   • Nie bezstresowe a bez wychowania. Jacy rodzice takie bachory

 5. Cichobiorek cichodajek

  Ci „uczynni ” ludzie pewnie pomyśleli, że jak jest to Otwarta Strefa Aktywności, to aktywność nie tylko przejawili, ale nawet udowodnili 😆
  A nieco poważniej… jakbym takiego bezmózga dorwał, to dotąd by tam poganiany batem pracował o chlebie i wodzie, aż by to odbudował, co zniszczył

 6. Pozwolenie na odstrzał dzików pozwolił by zapobiec podobnym sytuacjom.

  • .......................,

   Nie wiadomo tylko czy to zrobiły stare dziki czy młode warchlaki 🙂

 7. Niezidiociały mimo bulu

  Jakie podejście do karania takie efekty – co widać !!!!!
  Niejeden się zdziwi jak uczestnikami będą „dzieci wyżej uposażonych i kasto podobnych” – nudę muszą gdzieś rozładować a siła rozpiera !!

 8. Matka mogla sie zajac wychowaniem lobuza, a nie szlajac sie po kosciolach i plebaniach.

 9. Powinni naprawić na koszt tych wiejskich patoli i zamontować kamery też na ich koszt

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności