690 680 960

Strażacy sprawdzą się w grze w siatkówkę

Jutro w Mętowie zaś w niedzielę w Bychawie zagoszczą sportowe zmagania strażaków z naszego regionu. Będą oni rywalizować w turnieju piłki siatkowej.

W sobotę 1 marca o godzinie 9-tej w Hali sportowej Zespołu Szkół w Mętowie odbędzie się Turniej siatkówki Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Głusk. Strażacy będą rywalizować w rozgrywkach, które wyłonią najlepszą drużynę siatkówki spośród działających w gminie jednostek OSP. Oprócz zmagań czysto sportowych organizatorzy zapewniają szereg innych atrakcji, odbędzie się m.in. kiermasz przekąsek.

Turniej ma także wymiar charytatywny: w trakcie trwania rozgrywek wolontariusze będą zbierać pieniądze na rehabilitację dla Łukasza z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym. Chłoiecod urodzenia porusza się na wózku i wymaga stałej opieki innych osób. Dzięki systematycznej rehabilitacji jest w stanie za pomocą jednej ręki korzystać z komputera, co w znacznej mierze ułatwia mu codzienne funkcjonowanie. Dojazd na zajęcia, jak i sama rehabilitacja, pochłaniają znaczną część dochodów rodziny, stąd pomysł strażaków żeby zorganizować zbiórkę pieniędzy właśnie na ten cel.

Z kolei w niedzielę o godzinie 9-tej odbędą się kolejne eliminacje II Turnieju Piłki Siatkowej Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lubelskiego. Będą to już trzecie eliminacje przed wielkim finałem, który odbędzie się za tydzień. Poprzednie rozgrywki odbywały się w Niemcach oraz w Bełżcach. W niedziele w Bychawie strażacy będą rozgrywać mecze w Zespole Szkół im. Kwiatkowskiego oraz w Gimnazjum nr 1.

Wstęp na wszystkie rozgrywki jest bezpłatny.

(fot. lublin112)
2014-02-28 17:15:28

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas