Strażacy sprawdzą się w grze w siatkówkę

Jutro w Mętowie zaś w niedzielę w Bychawie zagoszczą sportowe zmagania strażaków z naszego regionu. Będą oni rywalizować w turnieju piłki siatkowej.

W sobotę 1 marca o godzinie 9-tej w Hali sportowej Zespołu Szkół w Mętowie odbędzie się Turniej siatkówki Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Głusk. Strażacy będą rywalizować w rozgrywkach, które wyłonią najlepszą drużynę siatkówki spośród działających w gminie jednostek OSP. Oprócz zmagań czysto sportowych organizatorzy zapewniają szereg innych atrakcji, odbędzie się m.in. kiermasz przekąsek.

Turniej ma także wymiar charytatywny: w trakcie trwania rozgrywek wolontariusze będą zbierać pieniądze na rehabilitację dla Łukasza z czterokończynowym mózgowym porażeniem dziecięcym. Chłoiecod urodzenia porusza się na wózku i wymaga stałej opieki innych osób. Dzięki systematycznej rehabilitacji jest w stanie za pomocą jednej ręki korzystać z komputera, co w znacznej mierze ułatwia mu codzienne funkcjonowanie. Dojazd na zajęcia, jak i sama rehabilitacja, pochłaniają znaczną część dochodów rodziny, stąd pomysł strażaków żeby zorganizować zbiórkę pieniędzy właśnie na ten cel.

Z kolei w niedzielę o godzinie 9-tej odbędą się kolejne eliminacje II Turnieju Piłki Siatkowej Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu lubelskiego. Będą to już trzecie eliminacje przed wielkim finałem, który odbędzie się za tydzień. Poprzednie rozgrywki odbywały się w Niemcach oraz w Bełżcach. W niedziele w Bychawie strażacy będą rozgrywać mecze w Zespole Szkół im. Kwiatkowskiego oraz w Gimnazjum nr 1.

Wstęp na wszystkie rozgrywki jest bezpłatny.

(fot. lublin112)
2014-02-28 17:15:28

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9646zł 0.41%
  • GBP 4.9941zł 0.05%
  • EUR 4.4745zł 0.02%
  • CHF 4.2099zł 0.04%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Z okazji 100-lecia polskiego lotnictwa morskiego otworzą wyjątkową wystawę
   W Lubartowie odbędzie się coroczne „Annowanie”, czyli ogólnopolski zjazd Anek
   Społeczne obchody upamiętniające ofiary zbrodni wołyńskiej
   Festiwal Pierogów Świata w Lublinie
   Potrzebna krew dla 8-letniego Tomka