Port Lotniczy Lublin: Dziś ruszyły loty do Mediolanu!

28 lutego z Portu Lotniczego Lublin odbył się inauguracyjny lot do Mediolanu. Pasażerowie, którzy za pośrednictwem linii lotniczych Eurolot odlatywali z lubelskiego lotniska, już w terminalu mogli poczuć przedsmak Włoch. Czekała na nich specjalna niespodzianka.

Samolot z Lublina do Mediolanu wystartował o godzinie 15. Stanowiska check-in zostały oficjalnie otwarte przez prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka oraz prezesa Portu Lotniczego Lublin Krzysztofa Wójtowicza, którzy przecinając wstęgę symbolicznie uruchomili połączenie.

– Mediolan to dla nas ważny kierunek. Czekali na niego pasażerowie, którzy podróżują do Włoch w sprawach biznesowych, jak również miłośnicy włoskiej kawy, mody i kultury, którzy odwiedzą Mediolan turystycznie – mówi Krzysztof Wójtowicz Prezes Portu Lotniczego Lublin.
Loty z Lublina do Mediolanu będą realizowane dwa razy w tygodniu. Samoloty z Lublina startować będą w piątki i niedziele o godz. 15.00. Połączenia powrotne z mediolańskiego lotniska w Malpensie odbywać się będą o godzinie 18.35 z lądowaniem w Lublinie o 21.35. Podróż trwa ok. 3 godzin. Trasę obsługują 78. miejscowe Bombardiery Q400 linii lotniczych Eurolot.

Aby umilić czas pasażerom oczekującym na wylot do Włoch, w dniu inauguracji tego połączenia Port Lotniczy Lublin przygotował włoski kącik kulinarny, gdzie podróżni mogli spróbować kilka rodzajów pizzy oraz bruschetty. Pizza była przygotowywana na oczach pasażerów przez kucharza. Podróżni mogli też spróbować cukierków Coffee Amo, o smaku włoskiej kawy. Specjalnie na tę okazję w terminalu można było także usłyszeć największe włoskie przeboje. Z kolei na pasażerów przylatujących z Włoch czekały specjalnie dla nich przygotowane lotnicze muffinki.

2014-02-28 16:37:54
(fot. PLL)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6943zł -0.54%
  • GBP 5.2367zł -0.46%
  • EUR 4.5143zł -0.07%
  • CHF 4.077zł -0.46%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”