Strażacy ochotnicy z powiatu lubelskiego otrzymają finansowe wsparcie od powiatu

We wtorek w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyło się spotkanie Wójtów i Burmistrzów z naszego powiatu w sprawie przekazania dotacji na zadania realizowane przez Ochotnicze Straże Pożarne. Każda gmina otrzymała taką samą pulę środków.

Powiat Lubelski przekazał kolejne wsparcie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych. W tegorocznym budżecie zapisano na ten cel 160 tysięcy złotych, które rozdzielone pomiędzy wszystkie gminy. Na wtorkowym spotkaniu starosty z wójtami i burmistrzami określono, na jaki cel mają być wydatkowane przekazane środki.

Ponieważ na pojazdy specjalistyczne jak i sprzęt pożarniczy jednostki OSP mogą uzyskać dofinansowanie m.in. z Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego a z kolei na remonty świetlic oraz budynków, wykorzystywanych na cele społeczne, gminy mogą pozyskiwać środki np. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, powiatową dotację strażacy będą mogli przeznaczyć przede wszystkim na modernizację strażnic.

Do każdej gminy trafi po 10 tys. złotych. Po dodatkowym wsparciu z budżetów poszczególnych gmin, strażacy ochotnicy, głównie z jednostek niezrzeszonych w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, lecz prężnie działających na rzecz lokalnych społeczności, będą mogły zadbać o poprawę infrastruktury.

(fot. OSP Bełżyce – archiwum)
2017-02-22 16:48:12

Zobacz również

7 komentarzy

 1. 10k na gmine? to chyba po 1000 na remize wyjdzie 😛

 2. Ale bedzie sie dzialo, kielba z wody, paluszki, czysta i moze na piwko zostanie:) bede w poniedzialek na podziale, znaczy na zbiorce:)

 3. Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto…… Brawo nasi włodarze!!! może kupcie od razu do każdej osp po nowej bryce za 1000 000 zł albo po helikopterze ratowniczym będą się mieli czym ”bohaterowie za pięć groszy” lansować po okolicy w święto majowe,a co, w końcu nas stać……..?!?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL