690 680 960

Strażacy monitorują poziom wody na Wiśle i Wieprzu oraz stan wałów przeciwpowodziowych (zdjęcia)

Strażacy m.in. na terenie powiatu ryckiego cały czas monitorują stan wałów przeciwpowodziowych oraz poziom wody w rzekach. Jak zaznaczają, obecnie mieszkańcy powiatu mogą czuć się bezpiecznie.

W związku z nagłym ociepleniem i roztopami strażacy na terenie kilku powiatów woj. lubelskiego monitorują stan wód na rzekach. Sprawdzają również, tak jak na Wiśle, wały przeciwpowodziowe.

– Mieszkańcy miejscowości w powiecie ryckim położonych w pobliżu rzek Wisła i Wieprz mogą czuć się bezpieczni. Strażacy monitorują stan wód na rzekach oraz wałów. Według wodowskazów poziom rzeki Wisła wynosi 223 cm, a Wieprza 236 cm- informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rykach.

Jednocześnie strażacy przestrzegają przez wchodzeniem na lód. Dodatnie temperatury sprawiają, że lód staje się kruchu i niejednorodny. Nadal zamarznięte stawy, jeziora i rzeki są niebezpieczne. Niefrasobliwość dorosłych i pozostawianie dzieci bez opieki, może prowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.

(fot. KP PSP Ryki, nadesłane Paweł)

3 komentarze

 1. Jak trwoga to do… strażaków.
  Ale już do szczepienia pierwszeństwo mają nauczyciele.
  No to teraz niech za********ją z workami z piaskiem.
  I nawet maseczek przy wysiłku nie będą musieli zakładać…
  Szkoły i uczelnie i tak zamknięte.

 2. a co jest w tym nienormalnego, że rzeki występują z koryt w czasie wiosennych roztopów. Wystarczy spojrzeć na morfologię doliny rzecznej i zobaczyć że oprócz koryta rzeki jest cos takiego jak teras zlewowa która jest naturalnym miejscem prowadzenia wody w trakcie wezbrań. To media, szukając sensacji i sprowadzając komunikaty IMGW do roli ostrzeżeń o niechybnej zagładzie ludzkości, nakręcają dziwną atmosferę grozy. To że rzeka wylewa wiosną to coś zupełnie normalnego a dorabianie do tego sensacji to nic innego jak szukanie lajków, polubień itp z które w tych czasach się płaci.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas