690 680 960

Strażacy ćwiczą by jeszcze szybciej i skuteczniej nieść pomoc

Strażacy oprócz akcji ratowniczych czy tez gaśniczych wciąż udoskonalają swoje umiejętności. Jednak nic nie daje takich wyników jak ćwiczenia praktyczne w inscenizowanych zdarzeniach.

W sobotę przed południem strażacy z Pawlina oraz Radawca Dużego w gminie Konopnica doskonalili swoje umiejętności w zakresie ratownictwa technicznego. Spora ilość wypadków komunikacyjnych, do których dochodzi na drogach, wymaga by strażacy, którzy najczęściej jako pierwsi dojeżdżają na miejsce zdarzenia mieli doskonale opanowane czynności jakie muszą wykonać by szybko i przede wszystkim jak najbardziej skutecznie nieść pomoc poszkodowanym.

Najtrudniejsze w tego typu akcjach ratunkowych są sytuacje, gdy osoby poszkodowane zostały zakleszczone we wrakach rozbitych pojazdów. Dlatego też głównie te czynności były trenowane podczas sobotnich ćwiczeń. Duży nacisk położono na opanowanie oraz posługiwanie się sprzętem hydraulicznym do cięcia karoserii a także na sposób ewakuacji osób poszkodowanych.

,

(fot. OSP Radawiec Duży, OSP Pawlin)
2014-02-15 20:23:49

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej