Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Straż Ochrony Kolei: Hodowca konopi przyłapany w trawie

We wtorek funkcjonariusze z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie podczas patrolu stacji towarowej Lublin Tatary zauważyli schylonego w trawie mężczyznę.

Do zdarzenia doszło przed godziną 20. Funkcjonariusze zauważyli chowającego się w trawie mężczyznę. W związku z zachodzącym podejrzeniem kradzieży mienia PKP funkcjonariusze SOK przystąpili do interwencji legitymując mężczyznę. Jak się okazało 24-latek, mieszkaniec Lublina posiadał przy sobie plecak.

Podczas wykonywanych czynności poproszono mężczyznę o okazanie jego zawartości. W plecaku mężczyzna posiadał w kubeczku po jogurcie sadzonkę rośliny przypominającą wyglądem i zapachem marihuanę oraz materiały do pielęgnacji roślin – informuje Piotr Stefaniuk z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie.

Na miejsce wezwano patrol z VI Komisariatu Policji w Lublinie, któremu przekazano ujętego wraz z zawartością plecaka.

W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze Policji za pomocą narkotestu potwierdzili autentyczność narkotyku. Mężczyzna został osadzony w izbie zatrzymań. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi VI KP w Lublinie.

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo