Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Stracili 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości. 5000 zł mandatu dla 50-latki

W miniony weekend policjanci z krasnostawskiej drogówki zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzistka miał na liczniku 121 km/h. Jak się okazało było to kolejne takie wykroczenie w ciągu ostatniego roku dlatego 50-latka otrzymała mandat w wysokości 5000 złotych.

Pięciu kierowców straciło prawa jazdy

– Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Tylko w miniony weekend policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP w Krasnymstawie zatrzymali prawo jazdy 5 kolejnym kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h – informuje starszy sierżant Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Rekordzistka z mandatem 5000 zł

Rekordzistką okazała się 50-latka, która w miejscowości Bończa jechała samochodem marki Porsche z prędkością 121 km/h. Za przekroczenie prędkości o 71 km/h otrzymała 5000 złotych mandatu, gdyż jak się okazało było to kolejne takie wykroczenie kobiety popełnione w ostatnim roku.

Kierowca BMW dostał 2500 zł mandatu

Niewiele mniej, bo 118 km/h gnał przez miejscowość Kukawka kierujący BMW 39-latek. Ten, oraz pozostali kierujący otrzymali mandaty w wysokości 2500 złotych. Na kontach wszystkich kierowców zostały również dopisane punkty karne.

– Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych – apeluje starszy sierżant Anna Chuszcza.

18 komentarzy

 1. … mandaty są śmiesznie niskie i żadne policyjne apele nie pomogą … drogowa bandyterka ma się dobrze

  • Wystarczy, że taka informacja innym podziała na wyobraźnię. A tępota – zostanie w końcu wyłowiona przez policję.

 2. „Niewiele mniej, bo 118 km/g gnał przez miejscowość Kukawka kierujący BMW 39-latek.” Brawa dla autora tekstu. 118 kilometrów na gram.

  • Literówka, każdemu może się zdarzyć, ale widzimy, że nadal mocno ekscytuje 😉
   Poprawiona.
   Miłego dnia.

 3. 5000PLN.
  No, i to jest mandat. A nie jakieś marne 100PLN za parkowanie, czy jazdę rowerem po chodniku.

  Tylko jeszcze grzywny za spowodowanie wypadku powinny być zwaloryzowane, bo np. dostawca za rozjechanie (śmiertelne) kobiety na deptaku dostał 3000PLN grzywny. Taki mandat to jest kpina. 2500PLN dostaje się za jazdę rowerem po 2 piwach.

  • 2500zł za jazdę po pijaku na rowerze? Śmiech na sali, co najmniej powinna być konfiskata mieszkania.

 4. 5000 zł dla niektórych to 1,5 pensji, a jak się jeździ Porsche to raczej tylko obiad.
  Mandaty powinny być procentowe od zarobków lub procentowo od wartości auta.

  • Konfiskata auta i licytacja jak w Danii . Ale nie taka jak za picie że sąd łaskawie może to zastosować tylko obligatoryjnie od razu po zdarzeniu , laweta i wyjazd.

  • Konfiskata i licytacja pojazdu jak w Danii. Ale od razu po zdarzeniu laweta i wyjazd bez czekania na decyzję sądu.

 5. Karac karac i jeszcze raz karac…niech zasilaja budzet panstwa.!!

 6. Rządy peło znów milicja chowa się po rowach i krzakach żeby łupić kierowców.

  • kierownik paleciaka

   zdradzę Ci wielką tajemnicę… całkowicie za darmo! Wystarczy że będziesz jeździł zgodnie z przepisami i nie będziesz musiał wtedy płacić mandatów temu Tuskowi z peło, bo pewnie z przyjemnością płaciłeś temu Morawiecki z pis*u

 7. ” Na konta wszystkich zostało również dopisanych punktów karnych.”- o co chodzi autorowi artykułu?

  • W systemie każdy kierowca ma swoje „konto”, które widzi również w aplikacji lub na stronie mObywatel. Te punkty są dopisane właśnie to takiego konta. Cóż w tym niebywałego? Słowo „konto” nie odnosi się tylko do tego konta w banku ;).

 8. Takie zlodzjski kraj , tak jeden kolega napisał jeden jeździ porsche a drugi polonezem a prawo takie same, więc nie nauczy się napewno ten co luksusowym autem jeździ ponieważ mandaty nie są adekwatne do zarobków. Ten co drogim autem jeździ tego nie odczuje. Niema się co dziwić. Pogatych stawia się na piedestale.

 9. Takie zlodzjski kraj , tak jeden kolega napisał jeden jeździ porsche a drugi polonezem a prawo takie same, więc nie nauczy się napewno ten co luksusowym autem jeździ ponieważ mandaty nie są adekwatne do zarobków. Ten co drogim autem jeździ tego nie odczuje. Niema się co dziwić. Bogatych stawia się na piedestale.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport