Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Zaczepił o samochód, upadł, a potem chciał uciec. Pijany motocyklista zatrzymany przez świadków

Mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu i bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów kierował motocyklem. Dzięki reakcji świadków mężczyzna stanie przed sądem. Grożą mu poważne konsekwencje bezmyślnego zachowania na drodze.

Do zdarzenia doszło w piątkową noc, po godzinie 22.00. Biłgorajscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy motocykla, który nie trzyma prostego toru jazdy i może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został ujęty przez kierowcę i pasażera dostawczego renaulta na ulicy Kościuszki w Biłgoraju.

– Jak ustalili policjanci, świadkowie zauważyli, że jadący przed nimi motocyklista nie trzyma toru jazdy. Próbując go zatrzymać w trakcie wyprzedania kierujący jednośladem zaczepił o ich samochód, przewrócił się i zaczął uciekać pieszo. Kierowca wraz z pasażerem pobiegli za nim, po krótkim pościgu mężczyzna został ujęty. Kierowcą motocykla marki Suzuki, jak ustalili policjanci był 32-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Przeprowadzone przez nich badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych bazach wyszło na jaw, że posiada on bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów – relacjonuje aspirant Joanna Klimek z biłgorajskiej Policji.

Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje postępowanie. Grożą mu poważne konsekwencje prawne nieodpowiedzialnego zachowania na drodze.

15 komentarzy

 1. A czy kierowca samochodu, bandyta który nie potrafi wyprzedzać odpowie za spowodowanie kolizji?

  • Takie zachowanie, czyli usiłowanie zatrzymania kogoś przy pomocy pojazdu, nie jest zwykłym zachowaniem w ruchu drogowym. Więc trudno jest tu mówić o zwyczajnym wykroczeniu czy zwyczajnym spowodowaniu kolizji.

   Jeżeli ktoś zaczyna szeryfować na drodze, to nawet ubezpieczyciel nie powinien pokrywać kosztów naprawy, bo OC chroni od zdarzeń niezamierzonych, a nie od celowego wjechania czy potrącenia innego uczestnika.

   Czyli nie można kogoś potrącić czy rozjechać, bo ten nie zatrzymał się na zielonej strzałce, czy jedzie motocyklem slalomem. To tak samo, jak nie używa się noża, czy pistoletu bo ktoś ukradł batonik, czy nie posprzątał po psie.

   • Masz również na myśli franiu rowerzystów blokujących samochody podczas przejazdu rowerkami przez pdp ?

 2. Nie gadajcie, że grożą mu poważne konsekwencje…
  W końcu kolejny dożywotni zakaz prowadzenia nakłada się na już posiadany – więc zmiana żadna!

  • Te konsekwencje powinny zacząć się od 200 dni odsiadki, ale nic mu nie zrobią. Jednak, w końcu, któryś zakaz okaże się istotnie dożywotnim. Oby wcześniej nikogo nie zabił.

 3. przecież to pijak zaczepił o busa zmieniając tor jazdy z wiadomych przyczyn.

 4. Biłgoraj i wszystko jasne

 5. … ważne aby + 800 nie zabrali, a zakazy to ma w doo…

 6. Miejmy jeszcze nadzieję ze sprawiedliwe sądy recydywiście zbiorą motór. Inaczej nie wyeliminujemy go z dróg publicznych.

 7. Brak dojrzałości, i odpowiedzialności. Brak szacunku dka siebie, rodziny i innych. Byle się napić… Tyle razy się udało.., kolejna taka historia.

 8. Z artykułu wynika że On nie miał dożywotniego zatrzymania tylko bezterminowe jest takie? Chyba że to jego papuga coś wymyślił wcześniej ?

  • Tak, bezterminowy zakaz to zakaz dożywotni. To dwa określenia tego samego.
   Wiesz, że gdybyś wpisał frazę „bezterminowy zakaz prowadzenia” w pewną popularną wyszukiwarkę, to by ci to zajęło 10 sekund i nie pisałbyś kretyńskich komentarzy, czekając godzinę na odpowiedź?

 9. Co jest baba ci nie dała czy co ze tak ludzi obrażasz? Wyluzuj bo ci żyłka pęknie panieRJ

  • Może po prostu od zawsze mam alergię na kretynów i leni? Nie wiem jak inaczej określić gościa, który mając dostęp do sieci, umieszcza bezmyślny wpis z idiotycznym pytaniem. Widzę, że się bardzo z tym komentarzem utożsamiłeś, aż zmieniłeś podpis i odpowiedziałeś, rzucając w swoim mniemaniu soczystymi punchami 🙂
   Z moimi żyłkami w porządku, martw się o swoje. I spuść trochę z ego, bo ze swoim poziomem intelektu będziesz często deptany…

   • Ale się popisałeś . Większość nie pisze komentarzy po to żeby ktoś raczył odpowiedzieć. Po co od razu wyzywać? Po tym mozna poznać niewyżytego sfrustrowanego osobnika. Więcej seksu, a będzie poprawa.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport