Środa, 19 czerwca 202419/06/2024
690 680 960
690 680 960

Straciła 100 000 zł, udało się odzyskać połowę

Oszuści podszywają się pod policjantów i nadal wyłudzają pieniądze. Kobieta straciła 100 000 złotych, ale dzięki szybkiej reakcji mundurowych udało się odzyskać połowę.

34-letnia mieszkanka powiatu puławskiego padła ofiarą oszustów, którzy podając się za policjantów, wyłudzili od niej 100 000 złotych. Na szczęście kobieta szybko zorientowała się, że coś jest nie tak i zgłosiła się do prawdziwych funkcjonariuszy. Dzięki błyskawicznej akcji policji udało się odzyskać połowę utraconej kwoty.

Sprawa rozpoczęła się od telefonu, który 34-latka otrzymała od mężczyzny podającego się za policjanta. Oszust twierdził, że oszczędności kobiety są zagrożone, ponieważ ktoś próbował wziąć na jej dane kredyt. Aby uchronić pieniądze, mężczyzna polecił kobiecie zlikwidować lokaty oszczędnościowe i przelewać środki na wskazane przez niego rachunki bankowe.

Kobieta, nie mając pewności co do prawdziwości informacji, ale chcąc chronić swoje oszczędności, wykonała polecenia oszusta. Zlikwidowała lokaty i przelała łącznie 100 000 złotych. Na szczęście, gdy kobieta opowiedziała o wszystkim rodzinie, ci od razu zorientowali się, że padła ofiarą oszustów. Wspólnie udali się na komendę policji w Puławach, gdzie zgłosili przestępstwo.

Dyżurny puławskiej komendy natychmiast zorientował się, że kobieta padła ofiarą oszustwa i powiadomił policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą. Ci z kolei skontaktowali się z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Dzięki ich sprawnemu działaniu udało się zablokować przelewy na kwotę 50 000 złotych.

Niestety, pozostałe 50 000 złotych trafiło na konta oszustów. Obecnie trwają poszukiwania sprawców tego przestępstwa.

Komisarz Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji apeluje do mieszkańców:

 • Nigdy nie przekazujcie pieniędzy osobom podającym się za policjantów!
 • Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy. Nie informują też o szczegółach prowadzonych przez nas spraw.
 • Jeżeli ktoś otrzyma telefon od osoby podającej się za policjanta, która próbuje namówić go do przekazania oszczędności, to możemy być pewni, że to oszustwo!
 • W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Pamiętajmy, że oszuści są coraz bardziej przebiegli i wykorzystują różne metody, aby wyłudzić pieniądze od ludzi. Bądźmy czujni i nie dajmy się im nabrać!

Autor: redakcja

6 komentarzy

 1. Dobrze że gadatliwa chociaż nie mądra ( tak się teraz będzie pisać?)

 2. A co na to US z podatkiem od darowizny na rzecz obcej osoby????????

 3. Natychmiast podwiązać jajniki gimbazie!

 4. a te drugie 50 tys. gdzie poszło ?

 5. Dużo u was o takich oszustwach, niemal codziennie, to dlaczego macie na stronie reklamy geozo które w większości to oszustwa, fake newsy lub czysty spam?

  „Zapach raka, nie ignoruj go!”
  „Ten zarobił tyle, nie zgadniesz jakim sposobem!
  ” Baba Wanga to, Baba Wanga tamto.”
  ” Nie jedź tego bo coś tam!”
  „Zjedz to, od razu wyzdrowiejesz!”
  „Nadeszła smutna wiadomość o…”
  „Premier/prezydent rozdaje kase”
  „Każdy emeryt dostanie/straci!”

  Nie koliduje to troche?

 6. podwiązać i żeby się nie rozmnażało xD

Dodaj komentarz