Stracił panowanie nad skuterem i wjechał do rowu. 44-latek miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami (zdjęcia)

44-letni kierujący skuterem stracił panowanie nad jednośladem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Mężczyzna miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

W poniedziałek po godzinie 14:00 policjanci z Opola Lubelskiego otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Kolonia Łaziska kierujący skuterem, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym przewrócił się na jezdnię.

Poszkodowany z licznymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że skuterem kierował 44-letni mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami. 44-latkowi została pobrana krew do badań, w celu ustalenia, czy w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Mężczyzna wkrótce odpowie za naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

Zobacz również

10 komentarzy

 1. Za taką głupotę do więzienia go przecież nie wsadzą, a że ma dożywotni zakaz, to już nic mu nie zrobią. Gość może mieć w d…..e polskie sądy XD

 2. Jeśli wcześniej zabrali mu prawko za jazdę samochodem, to dlaczego teraz nie może poruszać się skuterem? To bez sensu. I nie powinno być dożywotnich zakazów. To niesprawiedliwe. Zakazy powinny być maksymalnie na rok. Kto się ze mną zgadza – łapka w górę.

  • Franiu skoro tak, to niech taki pijak za kierownicą zabije ci najbliższą osobę. Wtedy napisz to jeszcze raz.

  • 44-latek, czyli w jego przypadku do prowadzenia skutera nie są wymagane żadne uprawnienia. Moim zdaniem, zakaz nie powinien obejmować pojazdu, który przy odrobinie kondycji można wyprzedzić rowerem. Czym się przecież przemieszczać musi, a wykluczenie komunikacyjne na wsiach to nieubłagany fakt.

   I trzeba mu jednak oddać, że pomimo zakazu, jechał skuterem, a nie samochodem, czyli jednak jakaś odrobina pokory w nim została. Ciekawe, czy był pod wpływem, ale tego jeszcze nie ustalono.

 3. A co to oznacza w tych dziwnych okolicach? Jaki dożywotni zakaz? Przecież tu 1/10 jeździ po pijaku i nie ma zajścia. Podjechać pod sklep wypić piwo i do przodu, to norma i nikogo nie dziwi.
  Takie to właśnie okolice- stan umysłu…

 4. wewengosz lublin

  Widać bardzo przejął się zakazem

 5. … nie dziwi … efekty ” promocji ” lokalnego cydru czyli święto picia cały rok

 6. No tak, 4 lata temu to za nim był pościg policji, gdzie rozbili kilka radiowozów…..a teraz Helikopter po niego wysyłają! To woła o pomstę do nieba! Ludzie chorzy, cierpią, majacy nowotwory nie mogą się doczekać karetki! A tu taki co całe życie pije, jeździ na podwójnym gazie, wszelkie zakazy i nakazy ma gdzieś, znęca się na matką! I po niego leci helikopter……brak słów

 7. dostanie mandat durczok jechal po pijanemu i nic mu nie zrobili powinien powolac sie na precedens

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska
Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka