690 680 960

Stoki narciarskie w naszym regionie szykują się do sezonu. Pierwszy z nich już uruchomił armatki śnieżne

Ruszyły przygotowania do uruchomienia stoków narciarskich w regionie. W ubiegłym roku pierwszy tego typu obiekt rozpoczął działalność 9 grudnia. Była to stacja w Kazimierzu Dolnym. Teraz wszystko wskazuje na to, że jako pierwszy ruszy stok w Jacni na Roztoczu.

Po ogłoszeniu przez wicepremiera Jarosława Gowina, że stoki narciarskie będą zimą otwarte, niektórzy właściciele zimowych ośrodków z województwa lubelskiego rozpoczęli już przygotowania do sezonu. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że jako pierwszy ruszy ośrodek narciarski w Jacni na Roztoczu.

Już w środę uruchomione zostały armatki śnieżne i rozpoczęło się naśnieżanie stoku. Jak wyjaśnia zarządca obiektu, na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy ośrodek zostanie udostępniony narciarzom, jednak z wielką nadzieją i starannością prowadzone są przygotowania do tego nieobliczalnego, na pewno innego niż zazwyczaj, sezonu narciarskiego.

Przygotowania ruszyły również w ośrodku narciarskim Nartsport zlokalizowanym w Rąblowie pomiędzy Wąwolnicą a Kazimierzem Dolnym. System naśnieżania jest gotowy do uruchomienia, jednak trwa oczekiwanie na sprzyjające warunki atmosferyczne. Podobnie jest w Stacji Narciarskiej Kazimierz. We wtorek ma się rozpocząć naśnieżanie w największym ośrodku narciarskim w regionie, czyli „Narciarskim Raju” w Chrzanowie w powiecie janowskim.

Przedstawione przez rząd wytyczne nakładają na właścicieli oraz zarządców stacji i wyciągów narciarskich liczne obostrzenia. Przede wszystkim obowiązywał będzie limit osób, przelicznik mówi o jednej osobie na każde 100 metrów. Na wyciągach nie będą mogły jeździć obce sobie osoby, kompleks powinien też być podzielony na strefy, aby pracownicy mieli jak najmniejszy kontakt ze sobą. Dezynfekowany ma być także sprzęt i miejsca, z których korzystać będą narciarze.

(fot. Stacja Narciarska JACNIA )

6 komentarzy

 1. Wy biali lepiej się nie wypowiadajcie!

 2. 👏🏽👏🏽👍👍👏🏽👏🏽

 3. Spokojnie, stoki też wam zamkną…

 4. Nie rozumiem naśnieżania stoków w tej chwili, skoro za kilka dnia ma byc +9 stopni na lubelszczyźnie

 5. klimek z siennicy

  lubelski inspirator miał kiedyś wizję skoczni narciarskiej na Globusie. Szkoda,że nie zrealizował , kolesie mieliby dotacje

Kursy walut

 • USD 4.4911zł -0.34%
 • GBP 5.4564zł 0.76%
 • EUR 4.6892zł 0.45%
 • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej