Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Stoki narciarskie w naszym regionie szykują się do sezonu. Pierwszy rusza już w niedzielę

Na ten moment czekało wielu miłośników sportów zimowych z naszego regionu. Już można zacząć szykować narty, gdyż od jutra czynny będzie pierwszy stok w województwie. Co więcej nie zanosi się na razie, aby niebawem miały ruszyć kolejne tego typu obiekty.

W najbliższą niedzielę o godzinie 9:00 zostanie otwarty pierwszy ze stoków narciarskich, jakie znajdują się w naszym regionie. Chodzi o Stację Narciarską w Kazimierzu Dolnym. Pomimo tego, że na zewnątrz jak na razie nie ma śniegu, to jednak ośrodkom narciarskim to nie przeszkadza. Każdy z nich wyposażony jest bowiem w armatki, dzięki którym przy sprzyjającej pogodnie daje się naśnieżyć stok w kilka dni. Tak jest również w tym przypadku. Sprzęt pracuje pełną parą, aby miłośnicy sportów zimowych mogli już zacząć korzystać z uroków jazdy na nartach.

Stacja w Kazimierzu posiada siedem oświetlonych tras, z których najdłuższa liczy blisko 600 metrów. Do tego specjalny wyciąg taśmowy, przystosowany dla najmłodszych narciarzy, wypożyczalnię z nowym sprzętem w tym również dla małych dzieci, restaurację, bar oraz grill. Na miejscu znajdują się także największa w regionie szkółka narciarska oraz duży oświetlony parking na kilkaset samochodów. Na początek sezonu uruchomiona zostanie część tras.

– Jesteśmy gotowi jako pierwsi w regionie. Od kilku dni intensywnie pracowaliśmy, aby przygotować dla naszych klientów trasy. W niedzielę do dyspozycji narciarzy będą dwie trasy, wypożyczalnia i gastronomia. Jesteśmy gotowi i liczymy na naszych stałych gości. W niedzielę Stacja Kazimierz będzie czynna do godziny 22 – mówi właściciel ośrodka.

Do sezonu przygotowują się również kolejne stoki narciarskie w województwie lubelskim. Przed kilkoma dniami w Narciarskim Raju w Chrzanowie w powiecie janowskim zostały odebrane przez dozór techniczny wyciągi narciarskie. Odbiór kolei linowej zaplanowano około 22 grudnia 2019 roku. Rozpoczęło się też naśnieżanie. Armatki pracują również na stoku narciarskim w Jacni w powiecie zamojskim. Z kolei w ośrodku Nartsport w Rąblowie obecnie przeprowadzono generalny test armatek. Właściciele tych stoków jak na razie nie zdradzają, kiedy uda im się zaprosić pierwszych narciarzy.

(fot. Stacja Kazimierz/nadesłane)

2 komentarze

  1. Fajnie , bo już miałem jechać do Bukovela

  2. Wybieram się niedługo na narty, ale nie mam nart, ktoś coś doradzi jakie kupic narty z wiązaniami do 2000zl dla srednio-poczatkujacego? Dzięki!