Stężyca stawia na turystów

Na ukończeniu są prace przy największej inwestycji realizowanej przez organizację pożytku publicznego w całym kraju – Wyspa Wisła w Stężycy.

Zaniedbane tereny przy ulicy Rekreacyjnej w Stężycy zmieniły się nie do poznania. W ramach realizacji kompleksu sportowo-rekreacyjnego pogłębione oraz uporządkowane zostało starorzecze Wisły na odcinku 2 kilometrów w pobliżu którego powstała piaszczysta plaża, usypano 12-metrową górkę przeznaczoną w zimie dla saneczkarzy i narciarzy, zbudowano 3,5 kilometra ścieżek rowerowych i dwa mosty. W centralnym miejscu zbudowano amfiteatr który pomieści trzy tysiące osób, mający w środku restauracje i sale konferencyjne. Również wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych oraz nowoczesny plac zabaw dla dzieci będzie dodatkową atrakcją. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz budynku, trwa porządkowanie terenu, siana jest trawa a drogowcy kończą roboty przy głównym dojeździe do kompleksu.

Głównym celem realizacji programu jest gospodarcze ożywienie gminy poprzez stworzenie tutaj dużego ośrodka turystycznego, który będzie ściągał tysiące turystów. Miejsce do wypoczynku ma być wszechstronne przeznaczone zarówno dla miłośników leżenia nad wodą jak i aktywnego spędzania czasu poprzez uprawianie różnego rodzaju sportów. Co ważne, dużą część prac wykonali sami mieszkańcy na zasadzie wolontariatu. Całkowita wartość realizowanego projektu to blisko 17 mln złotych, z czego 70% pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Otwarcie kompleksu zaplanowano na 27 lipca co zbiegnie się z obchodami Dni Stężycy. Jedną z atrakcji będzie koncert zespołu Varius Manx, który zagra w nowym amfiteatrze.
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika