Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Stawy hodowlane zamienią na teren rekreacyjny dla mieszkańców

Obecnie będące pozostałością po zespole dworsko-parkowym stawy, są użytkowane jako hodowlane. Jednak gmina chce urządzić tam miejsce, w którym wolny czas będą mogli miło i ciekawie spędzać zarówno młodsi, jak i dorośli mieszkańcy oraz turyści

19 komentarzy

  1. Czyli koniec ze spokojnym i kameralnym miejscem. Zamiast zrewitalizować delikatnie stawy i zrobić unikalne na swój sposób miejsce dla wędkarzy i spacerowiczów, zdecydowano się na zdewastowanie natury na rzecz roznegliżowanych piwoszy, którzy zanieczyszczą wodę i przy okazji dookoła siebie. Brawo gmina!

  2. Od poniedziałku spada liczba zarazonych bo będziemy nosić maski. Jeśli liczba wzrośnie to znaczy, że one są przyczyną

  3. ….a Biedra albo Lidl tam będzie? Inaczej nie ma po co tam jechać..:)

  4. Czy rewitalizacja obejmuje budowę chodników? Mieszkam w „drugiej” Kazimierzów w już ponad 4 lata i jak nie było chodnika, tak dalej nie ma, latarni też za mało. Spacery z dziećmi i psami wyłącznie ( nie istniejącym) poboczem. Zapraszam wójta na spacer wieczorową porą. Swoją drogą dlaczego po jednej stronie szosy jest Kalinówka, po drugiej Kazimierzów, a obydwie zapomniane przez gminne władze.

  5. tam jeden staw jest prywatny, a drugi gminy, czy jak?

  6. Szkoda miejsca. Teraz tam funkcjonuje całkiem sympatyczne łowisko komercyjne. Byłem parę razy z synem na rybkach – było OK. Wprawdzie w zależności od widzimisię zbierającego składki młody raz był kolejnym łowiącym, a raz dzieckiem (a więc raz potrzebował wniesienia opłaty, a raz nie), ale miejsce było spoko. Jak tam to zaczną poprawiać, urządzać to straci ten swój sielski urok.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo