Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Starsza kobieta szła torowiskiem, z naprzeciwka jechał pociąg

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj na stacji kolejowej w Świdniku. Idącą wzdłuż torowiska seniorkę zauważył będący na wolnym policjant z III komisariatu w Lublinie. Natychmiast nakłonił nieświadomą zagrożenia kobietę do opuszczenia torów.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na dworcu kolejowym Świdnik Miasto. Policjant będący na wolnym zobaczył starszą kobietę idącą torowiskiem. W momencie kiedy seniorka znajdowała się na torach, z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg. Z uwagi na niebezpieczne zachowanie kobiety i grożące jej niebezpieczeństwo policjant przekonał ją, by weszła na peron. Po chwili seniorka była już w bezpiecznym miejscu.

W dalszej rozmowie z policjantem, odpowiedziała, że idzie do Krzesimowa, chociaż kierunek jej drogi wskazywał, że podążała w kierunku Lublina. Ponadto w rzeczywistości w Krzesimowie nie ma stacji kolejowej. Kobieta nie umiała też jednoznacznie powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka.

Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował kobietę do szpitala. Policjanci ustalili kim jest idąca po torach kobieta. Była to 83-letnia mieszkanka Świdnika. Funkcjonariusze dotarli do jej syna informując o całym zdarzeniu. Finalnie 83-latka bezpiecznie trafiła pod opiekę rodziny.

(fot. Policja Świdnik)

34 komentarze

  1. Synuś zainstaluj matce GPS bo nie byłoby co zbierać jakby pociąg nadjechał

  2. Specjalistom jestem

    Przecież pieszy ma zawsze pierwszeństwo !!

  3. Błąka się po całym świecie aby dojść do Krzesimowa

  4. Maja szukała Gucia

  5. Nie wiem jaki proces myślowy zadecydował w przypadku tej o osoby o wybraniu tak bezpiecznej drogi.

Wiadomości z info112