Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Miał sporo zarobić, dużo stracił. Kwota robi wrażenie

Mieszkaniec Lublina stracił niemal 160 tys. złotych po tym, jak zainstalował na swoim urządzeniu program do zdalnej obsługi. Policjanci poszukują oszustów i apelują o rozwagę podczas inwestycji za pośrednictwem Internetu.

Do policjantów z Lublina zgłosił się 65-letni mieszkaniec miasta z informacją, że padł ofiarą oszustwa. Mężczyzna oświadczył, że chciał zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym zgodził się ofertę brokera.

Rozmówca zaproponował, że firma może zająć się prowadzeniem inwestycji i zarabianiem pieniędzy dla 65-latka. Po pewnym czasie w celu realizacji zysków konsultant polecił mu zainstalowanie na urządzeniu programu do zdalnej obsługi. To pozwoliło sprawcom dowolnie dysponować oszczędnościami 65-latka. Pokrzywdzony stracił łącznie niespełna 160 tysięcy złotych.

Policjanci apelują!

Ostrzegamy i apelujemy o zachowanie rozwagi przy próbach inwestycji. Zanim zaczniecie inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności. Nie należy wierzyć w zapewnienia osoby, która proponuje szybki i wysoki zysk. Nie zgadzajmy się na instalowanie na komputerze aplikacji dającej możliwość zdalnego kierowania urządzeniem, nawet jeśli rzekomy doradca inwestycyjny zapewnia, że jest to bezpieczne i jednocześnie konieczne do inwestowania. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili. Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić Policję.

(fot. pixabay.com)

20 komentarzy

  1. Aaa… z Lublina to co innego. Jakby był z Miasta Inspiracji to nie byłby taki głupol.

  2. Kolejny dowód na to, że pieniądze nie równa się zaradność.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo