Stan licznika w ciężarówce był niższy o prawie 900 tys. km

W kolejnych pojazdach policjanci ujawnili niezgodności we wskazaniach drogomierzy. W jednym z przypadków kierowca sam zgłosił się na komendę z informacją, że stan licznika w systemie jest większy niż aktualne wskazania.

W czwartek około godziny 17:00 w miejscowości Rożki w powiecie krasnostawskim, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mazda. Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzili stan drogomierza pojazdu. Jak się okazało aktualny przebieg w chwili kontroli był mniejszy o kilka tys. km. w stosunku do odczytu, jakiego dokonano w grudniu ubiegłego roku.

Drugi pojazd z niewłaściwym wskazaniem drogomierza został skontrolowany po godzinie 21 na terenie Krasnegostawu. Kierujący ciężarowym MAN-em, 54–letni obywatel Ukrainy przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Po odczytaniu drogomierza pojazdu mundurowi ujawnili, że w chwili kontroli stan licznika jest mniejszy o prawie 900 tys. km w stosunku do stanu licznika wprowadzonego podczas kontroli stanu technicznego pojazdu, która miała miejsca na początku 2019 roku.

Trzeci podobny przypadek zgłosił na komendzie 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego. Mężczyzna pod koniec 2019 roku na terenie powiatu krasnostawskiego nabył samochód osobowy marki BMW. Po sprawdzeniu odczytu drogomierza pojazdu w dostępnych bazach internetowych okazało się, że stan licznika z września 2019 roku jest o ponad 200 tys. km większy od aktualnego wskazania drogomierza BMW.

W tych sprawach wszczęte zostały postępowania, które wyjaśnią, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Zobacz również

30 komentarzy

 1. No to jak ktoś nam wciśnie bubla i umywa ręce trzeba cofnąć licznik (o ile nie był wpisany na umowie czy fakturze) i na Policję. Dobrego smrodu można komuś narobić.
  A Polacy kombinatorami zawsze byli

 2. Man pewnie na poczatku 2019 dobijal do banki i sam sie wyzerowal a teraz jakis burek bez pojecia chce zablysnac i podciaga to pod krecenie licznika

 3. A po ilu kilometrach żeruje sie licznik w ramach. Jak co milion to ją nic podejrzanego tu nie widzę

 4. Przepis ok pod warunkiem, że przy kupnie auta na umowę lub fakturę wpiszemy stan licznika i w ten sam dzień przegląd robiony będzie. Wtedy handlarze mirasy się nie wykrecą, a cebulaczki Polaczki poznają prawdę o swoich igiełkach.

  • nie musisz już robić przeglądu zaraz po zakupie, jeśli w umowie będzie wskazany stan licznika. jeśli Ty po zakupie go nie cofniesz, tzn przy następnych przeglądach nie będziesz miał mniej niż w momencie zakupu, to żadna odpowiedzialność Cię nie dosięgnie

 5. nareszcie 500+ będzie kupowało beemy z prawdziwych stanem budzika

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą