Stan licznika w ciężarówce był niższy o prawie 900 tys. km

W kolejnych pojazdach policjanci ujawnili niezgodności we wskazaniach drogomierzy. W jednym z przypadków kierowca sam zgłosił się na komendę z informacją, że stan licznika w systemie jest większy niż aktualne wskazania.

W czwartek około godziny 17:00 w miejscowości Rożki w powiecie krasnostawskim, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mazda. Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzili stan drogomierza pojazdu. Jak się okazało aktualny przebieg w chwili kontroli był mniejszy o kilka tys. km. w stosunku do odczytu, jakiego dokonano w grudniu ubiegłego roku.

Drugi pojazd z niewłaściwym wskazaniem drogomierza został skontrolowany po godzinie 21 na terenie Krasnegostawu. Kierujący ciężarowym MAN-em, 54–letni obywatel Ukrainy przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Po odczytaniu drogomierza pojazdu mundurowi ujawnili, że w chwili kontroli stan licznika jest mniejszy o prawie 900 tys. km w stosunku do stanu licznika wprowadzonego podczas kontroli stanu technicznego pojazdu, która miała miejsca na początku 2019 roku.

Trzeci podobny przypadek zgłosił na komendzie 29-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego. Mężczyzna pod koniec 2019 roku na terenie powiatu krasnostawskiego nabył samochód osobowy marki BMW. Po sprawdzeniu odczytu drogomierza pojazdu w dostępnych bazach internetowych okazało się, że stan licznika z września 2019 roku jest o ponad 200 tys. km większy od aktualnego wskazania drogomierza BMW.

W tych sprawach wszczęte zostały postępowania, które wyjaśnią, czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Zobacz również

30 komentarzy

 1. Ciekawe czy handlarz co cofnął licznik Beemki ,już wział sobie adwokata

  • Policja to mu może…. .Klient co kupił auto może domagać się od sprzedawcy zwrotu pewnej kwoty za niezgodność towaru z umową, oczywiście w sądzie.

 2. Jestem az nadto ciekaw co zrobi gliniarze z moim.licznikiem w zabytkowym fiacie 125 ktory kreci sie juz 6 raz a standard liczniku jest pisany tak jak wskazuje a roznie fiacikiem krece 25000 tys km jezdzac po calej niemal europie Na zloty

 3. Po co mu adwokat ? Ide o zakład ze postępowanie zostanie umorzone z powodu „nie wykrycia sprawcy ” .Wystarczy ze gość powie „niczego nie cofałem ” i niech mu udowodnią ,już to widze jak mu to „udowadniają ” po kilku latach śledztwa .J

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Buahahahahahaha 😀 Wystarczającym dowodem będzie, że był właścicielem pojazdu, kiedy doszło do cofnięcia licznika.

   • standardowa umowa kupna-sprzedaży samochodu: dane kupującego, dane sprzedającego, marka, model, rok produkcji, VIN i nr rejestracyjny samochodu. podanie przebiegu nie jest standardem.
    zakładając, że przeglądu dokonujesz pod koniec stycznia, zrobiłeś go 30 stycznia 2019 przy przebiegu 200,000 km, sprzedałeś w maju a jutro drogówka nakryje nowego właściciela ze 150.000 km – to kto cofnął licznik? obecny właściciel mówi, że Ty, a Ty się wypierasz. któremu i jak udowodnisz winę?

 4. O wczorajszym poważnym wypadku na jednej z lubelskich budów nadal nic redakcja nie wie? Trzeba było być wyrozumiałym dla komentujących,a nie kasować niepoprawne komentarze, to by było info z „pierwszej ręki”

  • cytując klasyka: „napchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami o żabach i teraz na siłę próbujesz zainteresować tym innych”

   • Abraham Srul Abdul Nasrallah

    Oooo, dzięki ci za przypomnienie tego filmu. Klasyk
    „- A skąd ty tyle tego masz?
    – Pracowałem w rozlewni jogurtów i jak mnie wywalili, to powiedzieli żebym je sobie zabrał.
    – Ty po prostu byłeś za dobry do tej roboty.
    – To nie to, waliłem gruchę do głównego zbiornika.”

 5. Handlarze i ich wspólpracownicy już pewnie mają pełne gacie ze strachu .Uwierze że to sensowny i skuteczny przepisJak ,jak ukaże się pierwsze info o zlapanym i ukaranym sprawcy cofniecia licznika i nie bedzie to zwykły ‚kowalski ” który wymienił sobie licznik nie bedąc świadom że łamie prawo

 6. Handlarza powinni pokazać w każdych mediach i zakazać pracy w handlu

 7. Jezu, a czego tu się spodziewać? przejrzyjcie sobie ogłoszenia. na zachodzie 4-letni ciągnik siodłowy ma przebieg milion kilometrów, u Nas 20-letnie szroty 1,5 miliona na liczniku…

  • A krowa to wielki ptak….. 250tys rocznie czyli 365 dni po 680 km średnio 28km/h ……24/7 przez 4 lata……….

   • albo 9h dziennie na długich trasach, przy średniej prędkości powyżej 80km/h. nie wspominając, że często w długie trasy jeździ 2 kierowców i robią co tydzień 7 tysięcy kilometrów nie przekraczając limitów tacho. a to daje nawet 360 tysięcy km rocznie.
    podzielił sobie baran roczny dystans na ilość dni w roku i ilość godzin w ciągu doby, tylko nie wiem co chciał zobrazować taką dziecięcą arytmetyką…

    • Szanowny użytkowniku. Ja nie wyzywalem Cię od baranów….
     To co piszesz to teoria nie tak łatwo znaleźć kierowców którzy przez 5 lat będą robli 7000 tydzień w tydzień. Przeważnie to ok 20tys miesiecznie. Wiesz dobrze, żeby utrzymać średnią 80km/h przez 9 godzin dzień w dzień przez 5 lat jest mało realne. Dochodzi do tego załadunek rozładunek obsługa pojazdu, serwis, tankowanie…..

 8. a co z tymi vw golfami gdzie liczniki zerują się po 300ys.km ?

  • A krowa to wielki ptak….. 250tys rocznie czyli 365 dni po 680 km średnio 28km/h ……24/7 przez 4 lata……….

 9. Na popularnym portalu z samochodami jakby częściej widać przebiegi rzędu 500 tys. Już i tam powiał wiatr zmian.

 10. Lublin112.pl chce Wam się jeszcze o cofaniach licznika pisać??? Nic w tym ciekawego, treść coraz bardziej nudna, szkoda Was czytać.

  • Bardzo dobrze, że piszą. Niech kombinatorzy ze wszystkich stron słyszą, że bezkarność dobiega końca.

 11. No to jak ktoś nam wciśnie bubla i umywa ręce trzeba cofnąć licznik (o ile nie był wpisany na umowie czy fakturze) i na Policję. Dobrego smrodu można komuś narobić.
  A Polacy kombinatorami zawsze byli

 12. Man pewnie na poczatku 2019 dobijal do banki i sam sie wyzerowal a teraz jakis burek bez pojecia chce zablysnac i podciaga to pod krecenie licznika

 13. A po ilu kilometrach żeruje sie licznik w ramach. Jak co milion to ją nic podejrzanego tu nie widzę

 14. Przepis ok pod warunkiem, że przy kupnie auta na umowę lub fakturę wpiszemy stan licznika i w ten sam dzień przegląd robiony będzie. Wtedy handlarze mirasy się nie wykrecą, a cebulaczki Polaczki poznają prawdę o swoich igiełkach.

  • nie musisz już robić przeglądu zaraz po zakupie, jeśli w umowie będzie wskazany stan licznika. jeśli Ty po zakupie go nie cofniesz, tzn przy następnych przeglądach nie będziesz miał mniej niż w momencie zakupu, to żadna odpowiedzialność Cię nie dosięgnie

 15. nareszcie 500+ będzie kupowało beemy z prawdziwych stanem budzika

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7586zł 0.08%
  • GBP 5.0221zł 0.24%
  • EUR 4.4742zł 0.07%
  • CHF 4.1353zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach