Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

W środę przywita nas śnieg. W czwartek mróz

Jutro przywita nas śnieg a w czwartek temperatura zacznie znacznie spadać nawet do -13 stopni. Będzie ślisko na drogach.

W ciągu nadchodzącej nocy nad Polskę nasunie się centrum układu niskiego ciśnienia, który rozwinie się w zatoce wspomnianego wyżej rozległego ośrodka niżowego „Helga”. Niż ten wraz z pofalowanym frontem atmosferycznym przyniesie opady różnego rodzaju (zarówno w nocy, jak i jutro w ciągu dnia, przy czym opady notowane są również w chwili obecnej), w tym m.in. śniegu i miejscami marznącego deszczu.

Największe prawdopodobieństwo wystąpienia ciągłych opadów białego puchu o słabym i umiarkowanym natężeniu pojawi się częściowo w centrum, cz. na północy, a także cz. w rejonach wschodnich i północno – wschodnich. Z biegiem nocy również na zachodzie, w środowisku stopniowo ochładzającej się masy powietrza w dolnej troposferze, prawdopodobne jest ich wystąpienie.

Generalnie we wszystkich miejscach z ich występowaniem prognozowana jest kilkucentymetrowa, miejscami jeszcze większa, ponad 10-cio centymetrowa warstwa pokrywy śnieżnej. Im dalej na południe, tym więcej opadów deszczu, a jutro w ciągu dnia również deszczu ze śniegiem i miejscami mokrego śniegu. Poza tym trzeba mieć na uwadze możliwość pojawiania się oblodzeń mokrych nawierzchni dróg i chodników.

Szczególnie zimno zacznie się robić od czwartku, kiedy na Podlasiu i we wschodniej części województwa warmińsko – mazurskiego temperatura w najcieplejszym momencie dnia może wynieść około -5 – -6 °C. Z kolei nocą z czwartku na piątek, w zależności od wielkości i rodzaju zachmurzenia, temp. minimalna może spaść poniżej -10 – -13 °C, by w ciągu piątkowego dnia wzrosnąć do -7 – -8 °C. W kolejnych dniach mroźna aura prawdopodobnie nie odpuści rejonom północno – wschodnim.

2014-01-14 22:44:08

(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez serwis lowcyburz.pl)

Jeden komentarz

  1. po czym poznac h..a w terenie-po antenie 😉

Z kraju