690 680 960

W środę chłodniej. Możliwy rozwój burz śnieżnych

W środę w regionie nieco się schłodzi za sprawą masy powietrza z północnego-zachodu. Niewykluczone, że pojawią się opady śniegu a także burze śnieżne.

W środę nad terytorium Polski napłynie wyraźnie chłodniejsza masa powietrza z północnego-zachodu. W czasie opadów śniegu może dojść do rozwoju burz śnieżnych. Będą to zarówno pojedyncze komórki, ale także bardziej zorganizowane pasma wielokomórkowe, które przynosić mają intensywne opady śniegu i krupy śnieżnej. Nie można wykluczyć wyładowań atmosferycznych.

Podczas przechodzenia opadów dojdzie do nasilenia się wiatru, który w porywach osiągnie od 40 do 70 km/h z kierunków północno – zachodnich i zachodnich. Temperatura wyniesie od 0 do 3 °C w całym województwie.

Noc ze środy na czwartek chłodna z temperaturą od -3 °C do -1 °C. W regionie lokalnie wystąpią opady śniegu, które będą zanikać z biegiem godzin. Ważna informacja dla kierowców i pieszych, może dojść do utworzenia się cienkiej warstwy lodu na drogach oraz chodnikach.

W czwartek kontynuacja pogody ze środy. Wystąpią przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura wyniesie od 3 do 5 °C w regionie. Wiatr w porywach może osiągnąć 30/ 40 km/h.

Od najbliższego weekendu cieplej. Kolejna prognoza na początku następnego tygodnia.

2016-02-23 00:04:00
(fot. lublin112.pl, prognoza oprac. przez serwis lubelscyfaniburz.pl)

8 komentarzy

 1. Uwielbiam burze śnieżne czyli zawieruchu juz się nie mogę doczekać tylko szkoda że cholernie mały mróż.Przynajmniej minus 15 stopni i wiatr ze 120 km/h.Kocham taka pogode.Zeby rak zaspało równo z płotami byłaby REWELACJA

  • Burza śnieżna jest tylko wtedy, gdy z chmury typu Cumulonimbus występują wyładowania atmosferyczne. Takie zjawisko może dziś zaistnieć na terenie województwa lubelskiego. Więcej o burzach śnieżnych – http://lowcyburz.pl/2014/02/26/burze-sniezne/

  • Ja też uwielbiam taka pogodę i szczerze czekam na powrót prawdziwej zimy, serio 😀

  • Gdyby nie trzeba było wychodzić z domu, to jestem za! Poza burzą przydałoby się jeszcze słoneczko do tego mroźnego śniegu. Wydaje się jednak, że czasy z taką zimą powoli przemijają…

 2. Swawolny Chichot Losu

  Popieram zdanie moich (zapewne) uczonych przedmówców, ale najbardziej lubię jak owym wspomnianym wyładowaniom atmosferycznym towarzyszą spontaniczne wyładowania gniewu boskiego w postaci piorunów ciskanych na oślep w prawo i w lewo (oraz na wprost).
  Zawsze mam nadzieję, że trafi w jakiegoś grzesznika.
  Mnie nie, bo za co? Przecież jak czasami komuś tu delikatnie, „przysram”, to jeszcze nie powód, żeby mnie zaraz piorunem (!). 🙂

 3. Maria-druga z trzech

  Pojedyncze komórki, ale także bardziej zorganizowane pasma wielokomórkowe. LITOŚCI !!!

 4. W taką pogodę, bidulka z obrazka, przy lesie nie zarobi.

 5. „Od najbliższego weekendu cieplej. Jednak szczegółowa prognoza dopiero na początku następnego tygodnia.”
  Czyli, że szczegółową prognozę weekendową podacie po weekendzie? Czad. Na pewno się sprawdzi

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas