Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sprzątała klatkę schodową, wyszła do śmietnika. Kolejna grzywna w wysokości 5 tys. złotych za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny

Kolejna osoba w regionie została ukarana grzywną w wysokości 5 tys. złotych za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny. Wczoraj w sądzie w Chełmie zapadł w tej sprawie wyrok.

W środę w Sądzie Rejonowym w Chełmie zapadł pierwszy wyrok w sprawie nieprzestrzegania zasad kwarantanny. 51-letnia chełmianka, decyzją służb sanitarnych, objęta była kwarantanną domową.

Kobieta nie wywiązywała się z ciążących na niej zobowiązań. Jak się okazało wyszła z mieszkania posprzątać klatkę schodową w budynku wielorodzinnym, a także na zewnątrz do śmietnika.

Postronne osoby poinformowały o tym dyżurnego komendy. W tej sprawie skierowany został wniosek o ukaranie do sądu, który orzekł wobec obwinionej karę grzywny w wysokości 5 tys. zł, a także 550 zł pozostałych opłat.

(fot. lublin112.pl)

33 komentarze

 1. Czy to Nie za dużo w stosunku do tej Pani ? jeżeli ma dochody w granicach 1300-1600 zł ?
  Dodatkowo – te przepisy o „KARANIU” – nie są do końca ZGODNE Z PRAWEM

  • Jestem za tobą. Ale 500 + a nawet 1000 + muszą się z czegoś wziąć. Chory kraj. Głosowanie korespondencyjne to też lipa, nie każdy głos dojdzie, znaczy niepotrzebny nie dojdzie.

   • Witamy w nowej rzeczywistości…
    w której już nie chodzi o logikę (bo jakie stworzyła zagrożenie kobicina…?) a o podporządkowanie się masy…
    wprowadzając coraz bardziej nielogiczne zakazy i kary testują jak daleko mogą się posunąć w sterowaniu społeczeństwem… zastraszyć i ciemny lud zgodzi się na wszystko…
    takie małe coś co nie widać i przy braku podstawowej wiedzy nie wiadomo co to jest… wirussssy…!!!! aaaaaaaaaaaaaaa wszyscy umarniemy… !!!

    • a po co wylazła sprzątać tą klatkę ???!!! to nie była potrzeba zycia czy śmierci…widać, ze nie masz pojęcia co zrobiła…zagroziła chorobą wszystkim mieszkańcom tej klatki !!! po tym sprzątaniu wirusy utrzymywały się w powietrzu w zamkniętym pomieszczeniu przez 3 godziny…

     • wg twojej „logiki” po każdym klienci w sklepie trzeba robić przerwę 3 godziny…? czy można przewietrzyć…?.
      Tak samo na klatce schodowej są okna i drzwi, które normalny człowiek na czas sprzątania otwiera… zeszmaciła schody, wywietrzyła klatkę i wyniosła śmieci… Ale pewnie jako porządna obywatelka dbająca o czystość miała na pieńku z sąsiedztwem i była okazja dla jakiegoś konfidenta i podpi…dolił..
      mieć takich sąsiadów…

  • Czy to za dużo ? wydaje mi się że za mało. Naraża innych ludzi na śmierć i guzik mnie obchodzą jej dochody – jeszcze sanepid powienien jej dowalić 30 tysi i niech spłaca do końca życia jak nie potrafi usiedzieć na tyłku. A dlaczego niby przepisy o karanie nie są do końca zgodne z prawem ?? przeczytaj sobie art. 116 kw i przestań się mądrzeć w internecie jak nie masz o czymś pojecia

   • ciekawe jak będziesz śpiewał jak ciebie jakaś k.. policyjna przydybie i nie „uwierzy” że idziesz do sklepu… łatwo dać brzytwę małpie ale zabrać trudniej…

  • Wprowadzanie kolejnych stanów nadzwyczajnych zwiększa uprawnienia władz. Mogą nakładać kary poprzez rozporządzenia – tak to po prostu działa. Poza tym pandemia ma charakter masowy. W takiej sytuacji żadne państwo nie będzie dysponowało środkami pozwalającymi na szczegółową analizę każdego przypadku. Zasady są jasne, każdy jest informowany.

   • Te przepisy można podważyć, nie ma stanu wyjątkowego a konstytucja nie pozwala na ograniczanie praw wolności człowieka o jego swobodzie. Gdyby taki stan został wprowadzony to nie byłoby problemu. Ale wybory muszą się odbyć za wszelką cenę.

    • Dokładnie, dobry papuga i odwołanie jak histeria minie to może wróci zdrowy rozsądek…
     bez stanu wyjątkowego nie można nikogo zamknąć w areszcie domowym… nawet jeśli tak rząd „uchwali”…

     • Twierdzisz, że sądy skazują bez podstawy prawnej?

     • rząd tworzy przepis niezgodny z przepisami nadrzędnymi (no z konstytucją lub innymi dotyczącymi stanu wyjątkowego..) sąd „karze” a „oskarżony się odwołuje i wygrywa… to częste w Polskim sądownictwie…

    • Powiedz to sądom.

  • Chyba sama wie najlepiej jakie ma dochody i czy opłaca jej się ryzykować wychodząc z domu. Widocznie się opłacało.

  • Jak jesteś na kwarantannie to: Masz siedzieć w domu

   Czego nie rozumiesz w tych trzech wyrazach? Może ci pomożemy.

 2. Bardzo dobrze jeszcze dla przykładu ze dwie osoby po 30tys. i może zrozumieją powagę sytuacji..

  • W 2019 roku na zapalenie płuc umarło 12900 osób … obecnie zniknęły statystyki z ostatnich miesięcy o umieralności na zapalenie płuc, grypę itp ….
   o jakiej powadze sytuacji mówisz…? czy histerii…?

 3. Prawidłowo.

 4. To se posprzątała 🙂

 5. Może na tą panią kolejka w sprzątaniu wypadła i ups życzliwy się znalazł

 6. W Wielkanoc dopuścili do uczestnictwa we Mszy Św. do 50 osób. Ciekawe kto będzie kontrolował liczbę osób? Zacznie się kolejna wylegarnia zarażonych.

  • Już pierwszej niedzieli po ogłoszeniu stanu epidemii ludzie pokazali, że wolą zostać w domach, mimo, że w kościołach podwojono ilość mszy. Kolejki to robią teraz pod sklepami…

 7. Ludzie powini zrozumieć powagę sytuacji, źe nie kaźdy przechodzi chorobę jednakowo.Są osoby które nie mają objawów a mogą zakaźać i dlatego ten patogen jest tak groźny.Jeśli ktoś jest na kwarantanie to powinien to przestrzegać .

 8. Prawidłowo, je..ć, karać nie wyruzniac!!

 9. Chora propaganda, poczytajcie wypowiedź ludzi z ministerstwa Włoch na co Ci ludzie zachorowali… Na GRYPE. Poczytajcie o koronie w Chinach i blokadzie handlu przez USA przez domniemana pandemie.. Obudźmy się 🙂

Z kraju