Sporo grzybów w lasach. Za największego można otrzymać nagrodę

Pomimo upałów i suszy, w lasach cały czas nie brakuje grzybów. W gminie Ostrówek ogłoszono konkurs na największe okazy.

W lasach naszego regionu grzybiarze nie powinni narzekać, wśród znajdowanych okazów dominują podgrzybki, koźlarze i borowiki ale również nie brakuje kurek czy kominków. Jak uważają leśnicy, nie można jeszcze mówić o wysypie grzybów, głównie ze względu na niską wilgotność ściółki, lecz grzybów nie brakuje i każdy doświadczony grzybiarz nie powinien wrócić z pustymi rękoma.

W regonie warto odwiedzić okolice Włodawy, lasy w okolicach Parczewa i Kozłówki, Biłgoraja, Radzynia Podlaskiego, Janowa Lubelskiego czy też Kraśnika. Oczywiście każdy z grzybiarzy ma swoje ulubione miejsca, lecz nie brakuje osób, które jadą w ciemno. Wtedy warto wcześniej sprawdzić rejon gdzie się wybieramy. – Przed wejściem do lasu porozmawiać z osobami mieszkającymi w pobliżu, czy tez spotkanymi po drodze, ponieważ często zdarza się tak, że chodzi się godzinami po lesie nic nie znajdując, a na skraju lasu czy tez na pobliskiej łącze grzyby rosną jeden obok drugiego- tłumaczą leśnicy

Tymczasem warto również połączyć przyjemne z pożytecznym. Położona w powiecie lubartowskim gmina Ostrówek zaprasza grzybiarzy do tamtejszych lasów. Na terenie gminy nie brakuje miejsc, skąd można wrócić z pełnymi koszykami, 16 proc terenu gminy zajmują lasy i większość z nich jest atrakcyjna dla grzybiarzy. Dla tych, którzy odnajdą największe okazy przygotowano konkurs.

-Konkurs polega na znalezieniu największego grzyba tegorocznego sezonu. Mogą brać w nim udział wszyscy, jednak jest jeden warunek, grzyb musi być znaleziony w lesie, na terenie Gminy Ostrówek. Należy go dostarczyć do naszej siedziby, gdzie będzie on zmierzony, a następnie zwrócony znalazcy. Następnie komisja oceni który z nich był największy, biorąc pod uwagę średnicę kapelusza. Dla znalazców trzech największych grzybów przewidywane są nagrody rzeczowe, natomiast dla wszystkich uczestników konkursu dyplomy i gadżety promocyjne – wyjaśnia Wójt Gminy, Krzysztof Karczmarz.

Rekordowe okazy grzybów można dostarczać w terminie do 14 listopada, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30 Ogłoszenie wyników planowane jest na 20 listopada

(fot. lublin112)
2014-08-03 15:28:53

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach