Spore zmiany w ruchu w śródmieściu Lublina. Jazda na pamięć może mieć przykre skutki

W piątek oddana zostanie do użytku kierowców ulica Muzyczna w Lublinie. Pojawią się także zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu z ul. Głęboką i Narutowicza.

Choć odpowiednie oznakowanie od kilku dni jest już zamontowane, to jednak dopiero w piątek przed południem znikną barierki uniemożliwiające wjazd w ulicę Muzyczną, a znaki zostaną odsłonięte. Dla kierowców oznacza to, że po wielu miesiącach znów będą mogli korzystać z ulicy Muzycznej, jednak zmieni się całkowicie zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu. Dotychczas drogą z pierwszeństwem przejazdu były ulice Narutowicza i Głęboka. Od piątku pierwszeństwo będą mieli kierowcy jadący ulicami Głęboka – Muzyczna na wprost.

Dostępny dla kierowców będzie odcinek ulicy Muzycznej od ulicy Głębokiej do Szczerbowskiego. Drogowcy umożliwią także dojazd do szkoły muzycznej. Ponieważ wielu kierowców jeździ na pamięć, gdy wprowadzana jest zmiana w organizacji ruchu dochodzi do wielu wypadków. Aby temu zapobiec, sygnalizacja świetlna w tym miejscu będzie będzie działała przez całą dobę.

Prace drogowe na ulicy Muzycznej wciąż trwają. Coraz bardziej zauważalna jest konstrukcja nowego mostu na Bystrzycy, którego budowa jest na zaawansowanym etapie. We wtorek 25 października rozpoczęło się wylewanie betonowych łuków konstrukcji. Na jeden łuk potrzeba 250 metrów sześciennych betonu. Wylanie jednego łuku zajmuje około 30 godzin pracy. Pod koniec listopada ruszy wylewanie płyty przejściowej mostu. Do końca roku uruchomione zostanie oświetlenie wzdłuż Muzycznej, a znacznie wcześniej, bo już na początku listopada piesi będą mieli do dyspozycji utwardzone ciągi piesze. Gotowa przeprawa w stronę Areny Lublin ma zostać oddana do użytku w czerwcu 2017 roku.(fot. lublin112)
2016-11-02 19:30:16

Zobacz również

14 komentarzy

 1. czuję,że niezły [] nam zafundują z pierwszeństwem przejazdu Głęboka – Muzyczna. Może tym razem „fachowcy” od dezorganizacji ruchu zrobią to jak trzeba i obym się mylił z tym co napisałem na wstępie…

  • przy włączonej sygnalizacji zmiana nie będzie miała znaczenia-jak się światła zepsują albo wyłączą w nocy-to będzie prościej niż przed remontem- załamany na skrzyżowaniu kierunek pierwszeństwa nie był dobrym rozwiązaniem

   • Prawdę piszesz, ale weź pod uwagę, że przy wyłączonej sygnalizacji 3/4 szoferów będzie jechało na pamięć, a nie na znaki. Armagedon tam może być.

 2. Kiedy poszerzenie Głębokiej do czterech pasów? Dalej ekolodzy górą czy kasy w najbliższej dwudziestolatce w Ratuszu nie znajdzie, bo kredyt i odsetki na Arenę trzeba spłacać?

  • Racja. A wystarczyłoby zlikwidować te niebotyczne krawężniki i nikomu niepotrzebną opaskę z płyt chodnikowych.

 3. Po wój ta zmiana jak mostu nie ma? Światła też przestawią?

 4. Niech tam kto pójdzie z jakimś dronem i rzuci na to wszystko trochę światła : )

 5. A że tak się spytam … tam, na tym skrzyżowaniu, to zamierzają jakieś pasy namalować czy będzie się jeździć „DOWOLNIE” ??

 6. Dobrze że straż blisko, będą szybkie interwencje przy wypadkach na tym skrzyżowaniu

 7. Lublin112…… dlaczego wprowadzacie w błąd społeczeństwo pisząc że na ulicy muzycznej znajdują się „szkoły muzyczne” ? Rozumiem, że osoba pisząca artykuł nie jest z Lublina i nie korzysta na codzień z usług „google”?

  • Po co tej hejt? Zostało poprawione na „szkoła muzyczna”. Niezamierzony błąd. Piszący jest z Lublina. Miłego dnia.

  • Korzystanie z usług nie zwalnia z samodzielnego myślenia – zakładając iż dysponujesz informacją, że przy ul. Muzycznej istnieje (w jednym budynku) Szkoła Muzyczna I i II stopnia (podstawówka i ogólniak). Czy podstawówkę i ogólniak można nazwać szkołami? Osobiście jako część społeczeństwa nawet bez sprostowania nie czułem się wprowadzony w błąd, jeżeli już to spodziewałem się niewiele znaczącej literówki… ale teraz widzę że wyszła z tego „straszna afera” 😉 . Więcej życzliwości i luzu życzę 🙂 .

 8. tylko po co ta zmiana organizacji ruchu???powinna nastąpić z dniem otwarcia mostu…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7616zł -0.16%
  • GBP 5.0273zł 0.51%
  • EUR 4.468zł 0%
  • CHF 4.1307zł -0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach