Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Spółka od rozbieranych zdjęć w kopalni zaskoczona całą sytuacją. To nie pierwsza tego typu sesja w tym miejscu

Jedna strona zapewnia, iż szuka winnych, druga wskazuje, że wiele informacji na temat rozbieranej sesji w kopalni nie jest zgodna z prawdą. Sami górnicy tłumaczą, że podobne zdjęcia wykonywano już wcześniej.

Nie milkną echa rozbieranej sesji zdjęciowej, jaka odbyła się w kopalni w Bogdance. Jak już informowaliśmy, sprawę ujawniła posłanka KO Marta Wcisło wskazując, iż została ona zrealizowana kilka dni temu na polu Stefanów. Nawiązała też do głośnej sprawy z końca grudnia ub. roku, kiedy to w kopalni, ok. 960 m pod ziemią polityk Prawa i Sprawiedliwości Michał Moskal oświadczył się swojej wybrance.

W tym przypadku posłanka zwróciła uwagę, iż wpływa to negatywnie na wizerunek kopalni. Całą sprawę określiła zaś mianem skandalu. Poruszona została również kwestia przepisów BHP. Mowa tu o konieczności używania m.in. kasków ochronnych, co wymagane jest od każdej osoby wchodzącej na teren kopalni.

Tu należy zaznaczyć, iż teren kopalni nie jest całkowicie zamknięty dla osób z zewnątrz. Po uzyskaniu odpowiedniej zgody można zarówno zjechać pod ziemię w ramach tzw. zwiedzania, czy też nawet celem wykonania sesji zdjęciowej. W ostatnich latach wykonywano tam m.in. zdjęcia zawodników lubelskiego Motoru czy łęczyńskiego GKS-u.

W tym przypadku jednak władze kopalni tłumaczyły, iż spółka nie miała wiedzy o rodzaju wykonywanych zdjęć. We wniosku o zgodę na fotografowanie wskazano, iż wykonywane będą zdjęcia górnicze „ciągników BIZON w warunkach dołowych”.

Władze kopalni przekazały, iż sesja została wykonana w weekend, kiedy to ruchem w kopalni nadzoruje podmiot trzeci. Mowa tu o Korporacji Gwareckiej, z którą zawarta została umowa. Zarząd spółki wskazał również, że z uwagi na możliwość celowego wprowadzenia Zarządu LW Bogdanka w błąd, rozważy możliwość skierowania roszczeń przeciwko ATUT Śląskie Przedsiębiorstwo Inwestycyjne w Cieszynie.

Jednocześnie, w stosunku do pracowników, zarówno spółki jak i podmiotu zewnętrznego, którzy tego dnia nie dopełnili swoich obowiązków w zakresie przestrzegania przepisów BHP, mają być wyciągnięte najsurowsze konsekwencje służbowe przewidziane w Kodeksie Pracy.

Przedstawiciele wskazanej tu śląskiej firmy ATUT zapewniają, iż doniesienia medialne dotyczące sesji zdjęciowej w kopalni Bogdanka przyjęli z ogromnym zaskoczeniem. W swoim oświadczeniu wskazują, iż wiele pojawiających się w tej sprawie informacji ma być niezgodnych z prawdą. Nie wyjaśniają jednak, o co dokładnie chodzi dodając jedynie, że obecnie „władze spółki podejmują wszelkie działania mające na celu sprawdzenie i zweryfikowanie każdej pojawiającej się w przestrzeni medialnej informacji. Dopiero po przeprowadzonej analizie przedstawione zostanie oficjalne stanowisko„.

Tymczasem okazuje się, że to nie pierwsza tego typu sesja na terenie kopalni w Bogdance. Jak wyjaśniali w rozmowie z Polsat News przedstawiciele związków zawodowych, ta sama firma realizowała podobne zdjęcia już wcześniej. Co więcej, na terenie kopalni miały się też znajdować plakaty prezentujące efekty pracy fotografa.

37 komentarzy

  1. Pani Wcisło gdyby nie jej bogaty to by nie byla by politykiem tylko szarakiem z Krasnika. Jej maz ma dobre znajomosci.

  2. Jak jej còrka Olga Lenarczyk została preszesem MPK bez konkursu to afery nie było. Z łaski niby sama zrezygnowała ze stanowiska jak kilka gazet zaczelo weszyc. Teraz ma jeszcze lepsza posade i nikt jej moze naskoczyc.

  3. A wystarczyło gołej blondynce kask założyć i bez afery

  4. Współczuję chłopu takiej żony…

  5. nierządy piss skupione jak w soczewce , tworzą folwarki gdzie się da

  6. To gdzie można kupić kalendarz. Bo za niebawem nowy rok

  7. Na zdjęciach zapewne patronka górników św. Barbara w wersji współczesnej

  8. jak bym był górnikiem kupil bym taki kalendarz, to temat zastepczy by odwrocic uwage od tego ze Morawiecki dostał misje tworzenia rządu ( zapewne i tak dostanie votum nieufnosci – wiec to strata czasu i gra na czas pis)

Dodaj komentarz

Z kraju