Piątek, 14 czerwca 202414/06/2024
690 680 960
690 680 960

Spędził noc w przydrożnym rowie. Z mężczyzną nie było logicznego kontaktu

We wtorek rano policjanci z Werbkowic otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w przydrożnym rowie w miejscowości Hostynne leży mężczyzna. Jak się okazało 69-latek prawdopodobnie spędził tam noc, był bardzo zziębnięty i nie było z nim logicznego kontaktu. Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych.

– Było po godzinie 8:00 rano kiedy policjanci z Posterunku Policji w Werbkowicach otrzymali informację od zaniepokojonego mieszkańca tejże gminy, że w miejscowości Hostynne w przydrożnym rowie leży człowiek. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci. W rowie leżał mężczyzna. Był przemarznięty i nie można było nawiązać z nim logicznego kontaktu. Wszystko wskazywało na to, że spędził tam noc – relacjonuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Mundurowi pomogli 69-latkowi wejść do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać czekając na przybycie zespołu ratownictwa medycznego.  Mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy. Co ważne, za wyróżnienie zasługuje postawa mieszkańca gminy Werbkowice, który nie przeszedł obojętnie obok człowieka potrzebującego pomocy.

Nie bądź obojętny, reaguj!

Przypominamy, że okres jesienno-zimowy, to niebezpieczny czas dla osób bezdomnych, starszych, samotnych i schorowanych, ale też nietrzeźwych. Policjanci podczas patroli kontrolują pustostany, altany i ogródki działkowe – miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Zwracają też uwagę na osoby znajdujące się pod działaniem alkoholu. Reagują na osoby, które w porze nocnej siedzą na ławkach, czy przystankach autobusowych. Również dzielnicowi monitorują sytuację mieszkańców, którym bez pomocy odpowiednich instytucji trudno będzie przetrwać zimowy czas.

Musimy zdawać sobie sprawę, że w dużej mierze to od naszej reakcji zależy los potrzebujących pomocy. Wystarczy wykonać połączenie na numer alarmowy 112 i powiadomić o miejscu przebywania osoby, której grozi wychłodzenie organizmu. Z każdym kolejnym dniem temperatury z pewnością będą notowały coraz niższe wartości. Zadbajmy o tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

Autor: redakcja

Dodaj komentarz

Z kraju