Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Ukrainy wpadł podczas kontroli drogowej. Kierował ciężarówką, pomimo posiadania sądowego zakazu

Puławscy policjanci w trakcie wspólnie prowadzonych działań z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali obywatela Ukrainy. Jak się okazało, 26-latek kierował ciężarówką, pomimo posiadania sądowego zakazu kierowania pojazdami. Co więcej, podczas kontroli okazał ukraińskie prawo jazdy.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Puławach, pełniąc służbę na drodze S17, wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, w Sierskowoli zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciężarowym renaultem.

– Kierowcą okazał się 26-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna pokazał policjantom ukraińskie prawo jazdy i był przekonany, że pojedzie dalej. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się jednak, że 26-latka obowiązuje sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres 3 lat, począwszy od 2021 roku. Gdy policjanci zaczęli sprawdzać szczegóły sprawy, wyszło na jaw, że mężczyzna został kiedyś zatrzymany w Polsce, a następnie skazany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – informuje komisarz Ewa Rejn-Kozak z puławskiej Policji.

W związku z tym, Sąd zakazał mu dalszej jazdy na 3 lata. Mimo tego, młody Ukrainiec w dalszym ciągu posługiwał się ukraińskim blankietem prawa jazdy, licząc, że nie zostanie ponownie skontrolowany.

– 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5 – wyjaśnia komisarz Ewa Rejn-Kozak.

11 komentarzy

  1. na front silny młody

  2. Moze to nie on

  3. Powinni trochę posiedzieć to by zmądrzeli

  4. I teraz będziemy gamonia utrzymywać! Deportacja i na front gamonia.

  5. To bohater! Co chcecie od niego? Pewnie przewoził do ojczyzny towary pierwszej potrzeby. Na przykład luksusowe samochody.

  6. Znowu atak na brata.

  7. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

  8. „grozi mu do 5 lat więzienia” – a ile dostanie??

  9. Deportować, tam tacy są potrzebni, a widać umie jeździć

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport