Dwie specjalne linie autobusowe będą kursowały w weekend po Lublinie

W związku z imprezami jakie w weekend będą się odbywały w Lublinie oraz w Elizówce uruchomione zostaną specjalne linie autobusowe. Jedna z nich będzie bezpłatna.

W sobotę w Lublinie odbędą się obchody 70-lecia powstania UMCS, zaś w niedzielę w Elizówce coroczna impreza „Owocobranie”. W związku z tym, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie uruchamia specjalne autobusy, którymi uczestnicy wydarzeń będą mogli dojechać na miejsce, a po zakończeniu atrakcji, powrócić do swych domów.

W sobotę na ulice wyjedzie linia „Piknik UMCS”. Dla pasażerów podstawione zostaną autobusy przegubowe, które będą kursowały w godzinach od 22:30 do godziny 2:00 w nocy. Co najważniejsze, nie mają one stałego rozkładu jazdy, jak wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM, po prostu będą wyjeżdżały z przystanku początkowego, gdy zbierze się grupa pasażerów. Przejazd tą linią będzie darmowy. Trasa jaką pojada autobusy to:

al. Piłsudskiego (Targi Lublin 01) – Lubelskiego Lipca ’80 – al. Unii Lubelskiej – Zamojska – Bernardyńska – Plac Wolności – Kapucyńska – Krakowskie Przedmieście – Al. Racławickie – Sowińskiego – Głęboka – Narutowicza – al. Piłsudskiego (Targi Lublin 01)

Z kolei w niedzielę na trasę wyjedzie linia 704. Autobusy będą kursowały w godzinach od 13:54 do 22:25. Odjazdy z przystanków początkowych będą się odbywały średnio co godzinę. Na przejazd autobusami wymagany będzie ważny bilet. Trasa linii specjalnej to:
Elizówka-Giełda – al. Spółdzielczości Pracy – Podzamcze – al. Tysiąclecia – Wodopojna – Brama Krakowska (powrót: Brama Krakowska – Lubartowska – …)

(fot. lublin112)
2014-06-12 19:03:06

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą