Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Specjalne boisko jest już przygotowywane. W niedzielę odbędzie się Wojewódzki Turniej Piłki Błotnej

Reguły gry są podobne jak w grze w tradycyjną piłkę nożną, jednak zamiast po trawie, zawodnicy poruszają się w błocie. Jest jeszcze możliwość, aby wziąć udział w Wojewódzkim Turnieju Piłki Błotnej.

W niedzielę w miejscowości Tuczna w powiecie bialskim odbędzie się Wojewódzki Turniej Piłki Błotnej. Organizatorami tego, dość nietypowego przedsięwzięcia są Wójt Gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Tucznej. Wydarzenie to organizowane jest już od kilku lat i cieszy się sporym zainteresowaniem. Początkowo turnieje były powiatowe, obecnie urosły do rangi wojewódzkiej.

Reguły gry są podobne jak w grze w tradycyjną piłkę nożną, z następującymi różnicami; mecze trwają 24 minuty, czyli każda połowa ma po 12 minut, nie ma spalonego, pierwsze wybicie piłki w spotkaniu piłkarskim, rzuty z autu, rzuty rożne i wolne są wykonywane przy użyciu rąk do wypuszczenia piłki na wybraną stopę. Rzuty karne są wykonywane z ziemi, gracze jednej drużyny muszą posiadać jednolite koszulki, zawodnik, który zgubi obuwie podczas meczu musi zejść z boiska, a jego miejsce może zająć inny zawodnik z drużyny.

Nie wolno zmieniać butów podczas meczu, zmiany wykonywane są przy linii środkowej, ilość zmian jest nieograniczona. Wymiary boiska wynoszą 20 na 40 metrów, pole karne to linia biegnąca od linii bramkowej ok. 5 metrów. Uniemożliwianie zawodnikowi drużyny przeciwnej dalszej gry poprzez ochlapanie błotem w oczy, traktowane jest jako faul.

Celem imprezy jest popularyzacja aktywnej formy spędzania czasu wolnego oraz gry w piłkę błotną, do tego dochodzi sportowa rywalizacja i integracja społeczności lokalnej, oraz oczywiście wyłonienie najlepszej drużyny w tej dyscyplinie. W wydarzeniu mogą brać udział drużyny męskie, żeńskie oraz mieszane. Każda z nich powinna składać się z maksymalnie 12 zawodników, przy czym w grze bierze udział sześciu.

Organizatorzy zapewniają dla uczestników dodatkowe atrakcje, takie jak: pokaz kulinarny prowadzony przez kucharza Jarosława Uścińskiego, małą gastronomię, dmuchańce dla dzieci oraz ogródek z napojami. Zapisy na Wojewódzki Turniej Piłki Błotnej prowadzone są pod numerami telefonów: 694 711 147 i 502 993 293 lub bezpośrednio w siedzibie GOKiS w Tucznej.

(fot. lublin112)

4 komentarze

  1. Krasnobród miał fajną drużyne piłki blotnej, chodzilem na ich mecze ale nie wiem co sie z nią stało, wszyscy pewnie dorosli i zalozyli rodziny

  2. Błoto im wyschło.

  3. a mi ogródka podlać niewolno a tu boisko błotne

  4. Jak warchlaki.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo