Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Próby przemytu papierosów w pociągach i autokarach jadących z Białorusi (zdjęcia)

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli blisko 4 tys. paczek nielegalnych papierosów. Przemyty zostały wykryte w pociągach towarowych i autokarach.

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Terespolu wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Terespola prowadzą wspólne kontrole mające na celu przeciwdziałanie przemytowi do Polski wyrobów akcyzowych.

W wyniku tych działań udaremnili ostatnio m.in. dwie próby przemytu papierosów, które ukryte były w pociągach towarowych. W belkach ostojnic dwóch składów relacji Brześć – Małaszewicze funkcjonariusze znaleźli blisko 3,2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej około 47 tys. złotych.

Nielegalne papierosy wykryto również na przejściu drogowym w Terespolu w dwóch skontrolowanych autokarach. W skrytce w luku bagażowym jednego z pojazdów funkcjonariusze znaleźli 400 paczek nielegalnych papierosów. Do próby przemytu przyznał się kierowca autokaru, który na poczet kary grzywny uiścił kwotę 15 tys. zł. W innym autokarze, w kole zapasowym, jeden z pasażerów ukrył 410 paczek wyrobów tytoniowych. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 14,5 tys. zł.

W przeszukaniach autokarów funkcjonariuszy wspierały psy służbowe wyszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Próby przemytu papierosów w pociągach i autokarach jadących z Białorusi (zdjęcia)

(fot. KAS)

4 komentarze

  1. kaszy niech przywiozą, a nie jakieś siano…

  2. Pies tropiący

    A od dziś 01.07. do 31.12.2022, kto nie wie, wjazd na Białoruś dla obywateli RP bez wizy, potrzebny jest tylko Paszport. Teraz tanie fajeczki i paliwo popłyną rzeką. Powiat bialski pociera rączki he he he

  3. No i na ch….. ten mur na granicy. Powinien chronić pispolskę przed obcokrajowcami a tu ……. Jarosław K. otworzył nowy kanał przerzutowy

Z kraju