Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Spadł z kombajnu w uruchomiony heder. Mężczyznę śmigłowcem przetransportowano do szpitala

W trakcie żniw znajdujący się obok kierowcy mężczyzna spadł wprost w heder maszyny. 36-latek został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w miejscowości Janowiec w powiecie puławskim. Około godziny 14:30 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o wypadku w trakcie żniw. Na miejscu interweniował również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Jak nam przekazano, ze wstępnych ustaleń wynika, iż podczas zbioru zboża kombajnem, znajdujący się obok kierowcy mężczyzna spadł wprost w heder maszyny.

Poszkodowany 36-latek z licznymi urazami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Operator maszyny był trzeźwy. Teraz policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

12 komentarzy

 1. Miał szczęście że kombajnista wyłączył heder. Inaczej by go zmieliło.

 2. Nie każdy kombajnista jest pijany

 3. se popatrzył

 4. Pewnie nogi w klapkach mu się spociły i go z nich wyrwało

 5. Bo w niedzielę się nie pracuje….

  • „Zwracając się do uczonych w piśmie i faryzeuszy, pyta: „Gdybyście mieli jedną owcę i ta wpadłaby w szabat do dołu, to czy jest wśród was ktoś, kto by jej nie wyciągnął?” (Mateusza 12:11).” – Wy jesteście tak głuupi, że naprawdę nie potrzeba wysiłku, można Was zaorać cytatami z Waszej książki.

   Żniwa zależą od pogody – to już druga połowa sierpnia, pogoda to loteria.
   Jak się trafi pogoda, to rolnicy żniwują – inaczej goowno byś jadł nie chleb…

 6. Kombajn się zatrzymał, a lotnik pojechał dalej.

 7. Jako koneser schabowych polecam właśnie Janowiec i pewny bar z ogródkiem 🙂

 8. Jezus dodaje: „O ileż cenniejszy jest człowiek niż owca! Tak więc wolno w szabat zrobić coś dobrego” (Mateusza 12:12)

 9. A ja tylko dodam że rolnictwo to jedno z najbardziej niebezpiecznych zawodów tu wypadków urazów stłuczeń itd jest dużo więcej niż w górnictwie w tej branży rocznie ginie więcej osób niż w górnictwie czy wypadkach drogowych więc w stosunku do rolników przydało by się co niektórym wyrozumialosc

  • To co mówisz o wypadkach to fakt.
   Ale czy rolnicy stosują się do BHP? Czy mają nad sobą nadgorliwego behapowca ? Czy używają ŚOI? Czy włączają myślenie podczas pracy?

   Więc nie porównuj górnika do rolnika .

 10. No właśnie, BHP. Niedawno oglądaliśmy zdjęcia pewnego ministra, jak to pop,yla na takim samym kombajnie bez kabiny i spogląda na heder, jak to się żniwuje. Większość rolników ma klimatyzowane kabiny w kombajnach za unijny hajs (bo przecież nie zarobili, nie odłożyli z pracy rąk na kombajn). ale jakby minister siedział w kabinie to by zdjęcia do mediów nie wyszły wyraźne.

Dodaj komentarz