690 680 960

Spacer historyczny środowisk narodowych i manifestacja LGBT w Lublinie (zdjęcia)

„Lublin miastem bez dziwaków”, tak swoje sobotnie spotkanie nazwali przedstawiciele środowisk narodowych, którzy przemaszerowali ulicami Lublina Szlakiem Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele środowisk LGBT zorganizowali w pobliżu kontrmanifestację pod hasłem ,,Lublin przeciw faszystom!”.

W sobotę po południu w rejonie Placu Zamkowego spotkali się przedstawiciele środowisk narodowych. Kilkadziesiąt osób zgromadziło się przed wejściem do Zamku, a następnie przeszło pod pomnik Zapory i tutaj rozpoczął się historyczny spacer ulicami Lublina Szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Organizatorzy spaceru zaznaczali, że poprzez to wydarzenie, chcieli pokazać całej Polsce, że „Kozi Gród” to ostoja tradycji i kultury chrześcijańskiej.

Z kolei środowiska lewicowe zareagowały na to wydarzenie i zorganizowały kontrmanifestację pod hasłem „Lublin przeciw faszystom!”. Manifestacja zbulwersowała turystów, ponieważ zostało zablokowane przejście pomiędzy Starym Miastem a Zamkiem na prawie dwie godziny.

Uczestnicy lewicowej manifestacji próbowali sprowokować okrzykami i transparentami spacerowiczów z Narodowego Lublina. Ci jednak nie dali się sprowokować i przeszli z Placu Zamkowego w miejsce następnego punktu spaceru. Jeden z uczestników prawicowego wydarzenia przekazał policjantom, że mundurowi nie muszą się martwić o bezpieczeństwo, bo uczestnicy spaceru nie przyszli po to, aby robić zadymę.

 

(fot. lublin112.pl)

75 komentarzy

 1. Faktycznie jak kolega wcześniej napisał – gdyby nie artykuły nikt nawet by nie wiedział o tych manifestacjach czy pochodach. Do tego rzeczywiście środowisko LGBT reprezentuje sobą totalny brak poszanowania prawa do innego zdania. Wolność słowa istnieje tylko dla nich ? Innym nie wolno manifestować odmiennych poglądów? Całe to pisanie w mediach o kolesiu który chce żeby tytułować go kobietą jako o kobiecie jest dla mnie idiotyczne. Dopóki jest facetem to należy o nim pisać jako o facecie. Jeżeli przejdzie już całą procedurę zmiany płci – niech wtedy będzie kobietą. A do tego bronienie bandyty który niszczy czyjeś mienie i atakuje człowieka za jego odmienne poglądy (albo za to, że wykonywał zleconą mu pracę) – to już grube przegięcie. Gdybym zobaczył taką akcję z niszczeniem samochodu w wykonaniu tych kolorowych to wierzę, że w Lublinie zrobilibyśmy porządek zanim ktoś by go aresztował. Nie za to, że są LGBT tylko za ich bandyckie zachowanie.

  • to środowiska narodowe nawołujądo wykluczania innych i to jest niedpouszczlne i nizgodne z prawem
   jak za hitlera

   • to środowiska lgbt owskie terroryzują społeczeństwo swoimi dzikimi okrzykami i TO JEST FASZYZMEM. Przecz z faszyzmem i komunizmem pod barwami tęczy.

   • Kto kogo wyzywał i prowokował… Co z tolerancją i szacunkiem…. Bandyci LGBT

   • józek, wyjdź ze swoimi poglądami poza kordon milicji której tak nienawidzisz, a będziesz miał wszystko pojaśnione, takie kundelki to tylko zza płotu szczekają;)

   • ,,za błysnęli” – półanalfabeta chce zabłysnąć

 2. *** co ty tam robisz do roboty

 3. Milicji i Zomo brak w tym kraju skonczyły by się te kolorowe marsze i manifestacje

 4. Narodowcy nie będa robić zdaymy
  hahahaha bardzo intekligenty żart

 5. o tęczowych kolorach

 6. Oj nie tylko, nie tylko.
  Po waszych wybrykach, dewastacjach np symboli religijnych, na hasło lgbt macie być aktowani jak swiete krowy w Indiach – tego chcecie? Przywileje wam się śnią i coś w rodzaju immunitetu, bo lgbt to niby coś lepszego, wartosciowszego? Jesteście naznaczeni skazą od urodzenia i akurat to nie jest waszą winą, ale nie może to być przyczyną do domagania się przywilejów i powszechnego propagowania waszych zachowań, co nie podlega dyskusji – niezgodnych z naturą.

 7. Niedługo na ulicę wyjdą żule pijący denaturat i będą namawiać wszystkich ludzi żeby pili tak jak oni.

 8. Jak sobota to tylko do Lidl… to tylko manifestacja LGBT, zaraz po zakupach w Lidlu 😀 bo ryneczek był za drogi

 9. maniek z fudusza jestes tam

 10. Patol jakiś, pełno wulgaryzmów. O pisowni języka polskiego nie wspomnę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku