Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

Sygnał od Czytelnika. Jazda na czerwonym o mało nie zakończona wypadkiem (zdjęcia)

Po raz kolejny na rondzie im. Dmowskiego w Lublinie doszło do groźnej sytuacji drogowej. Przyczynił się do niej kierowca toyoty, który wjechał na skrzyżowanie ignorując czerwone światło.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 14 na rondzie im. Dmowskiego w Lublinie. Jak relacjonuje Czytelnik, kierowca toyoty widocznej na zdjęciach wjechał na skrzyżowanie, pomimo tego, że dla jego kierunku jazdy świeciło się czerwone światło.

Mężczyzna o mało nie spowodował wypadku, kierujący poruszający się od strony al. Unii Lubelskiej zmuszeni byli ostro hamować.

Niestety to kolejna taka sytuacja w tym miejscu. Zachowanie na drodze widoczne na zdjęciach może prowadzić do przykrego w skutkach wypadku. Należy przypomnieć, że na portalu opisywaliśmy już wypadki spowodowane w tym miejscu ignorowaniem wskazań sygnalizacji świetlnej.

Zobacz: Nawet nie zwolnił i wjechał na czerwonym. Jest nagranie wypadku na rondzie przy zamku (wideo)

Sygnał od Czytelnika. Jazda na czerwonym o mało nie zakończona wypadkiem (zdjęcia)

Sygnał od Czytelnika. Jazda na czerwonym o mało nie zakończona wypadkiem (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

19 komentarzy

 1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

  Niektóre matoły zbyt dawno kursy pokończyły więc przypominam jak jakim daltonistom – czerwone świeci sie u góry sygnalizatora, a zielone przeważnie na dole (przypominam ci matole). 😆

 2. pewnie posiadacz ukraińskiego prawka za buraki kupionego

  • Zdziwiłbyś się ilu jest buraków posiadających polskie prawko. Ostatnio menda na LSW ominęła mnie na czerwonym po linii ciągłej (z żoną i dzieckiem na pokładzie), bo zatrzymałem się przed sygnalizatorem na żółtym, które przypominam nakazuje się zatrzymać tak samo jak czerwone. Jechaliśmy w korku, więc prędkość była minimalna i nie było problemu z zatrzymaniem się przed sygnalizatorem. I w związku z takimi sytuacjami apeluję do policji o karanie z najwyższej półki za każdą zauważoną / zgłoszoną sytuację związaną z przejazdem na czerwonym. Najlepiej przetrzepać za wszystko, łącznie z gaśnicą.

   • Widzę, że nie tylko mnie to spotkało 😀 fakt, nie wiem czy LSW, ale na Głębokiej na skręcie w lewo w Sowińskiego. Pewnie kojarzysz miejsce. Tam się nie da rano przejechać na zielonym, bo zaraz łapie czerwone. Zatrzymałem się na żółtym, jednak typ za mną nie wytrzymał, jeszcze się przepchnie 😉 wyjechał z za mnie, ominął mnie kawałkiem pasa do jazdy na wprost ,i skręcił mi przed nosem w Sowińskiego. Jaja jakieś.

 3. Od strony zamku czaly czas tak jadą i nikt tego nie zmieni

 4. Bo takiemu trzeba wjechać w bok to dopiero zrozumie. Jak jeżdżę sam to czekam tylko na taką sytuację. Niestety jak sam jadę to nie mam tego szczęścia, a jak jadę z rodziną to wolę ich bezpiecznie dowieźć do celu.

  • jak już tak zrobisz, to się drogówce pochwal tym co nam. dostaniesz współwinę za celowe doprowadzenie do stłuczki i brak próby uniknięcia jej, to się staniesz bardziej skryty…

   • Obawiam się Drogi Qwerty, że masz rację. Co mnie cieszy.Kiedyś faktycznie tak było jak pisze ten u góry, nadstawiałeś się i cyk wina tego co wjechał, od kilku lat na szczęście policja kara oboje uczestników gdy ten drugi rażąco zawinił. Nawet byłem na rozprawie w sądzie jako świadek w takiej sytuacji i była współwina. Policja bardzo sprawdza czy jako posiadacz PJ wypełniłeś do końca swoje obowiązki starając się uniknąć zderzenia, a nie oszukujmy się nadstawianie się tego nie wypełnia 😀

    • Dodatkowo celowe spowodowanie zdarzenia to przestępstwo zagrożone karą do 4 lat więzienia; do tego pokrycie szkód z własnej kieszeni i trudności w późniejszym znalezieniu pracy. Nie polecam być takim *ujem.

 5. Pżeciesz on był na rądzie! Miał pierszweństwo!

 6. a dzie wideło ?

 7. szkoda że na mnie nie trafił – ale byłby dzwonek fajny

  • szukam jelenia - sarenka

   i szkoda że ja nie mogę trafić na jelenia żeby wyremontować swoje autko na jego koszt.

 8. No i dobra …nie po to prestiżowego toytoya kupił żeby stać na czerwonym jak plebs

Z kraju

Polityka i społeczeństwo