Sondażowe wyniki wyborów dla województwa lubelskiego. Znacząca przewaga Andrzeja Dudy

Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich wskazują, że mieszkańcy województwa lubelskiego znacznie chętniej głosowali na Andrzeja Dudę niż na pozostałych kandydatów. Obecnie urzędujący prezydent uzyskał ponad 50 proc. poparcie.

Jak wynika z sondaży przygotowanych przez firmę IPSOS dla telewizji Polsat, TVP i TVN, tzw. exit poll, w województwie lubelskim zdecydowaną przewagę w wyborach prezydenckich miał Andrzej Duda. Badania wykazują, że uzyskał on 56,6 proc. głosów. Na jego głównego kontrkandydata swoje głosy oddało 18,7 proc. osób, które udały się do lokali wyborczych. Trzecie miejsce zajął zaś Szymon Hołownia, który uzyskał 10,9 proc. głosów.

Na kolejnych miejscach są: Krzysztof Bosak – 8 proc. głosów, Władysław Kosiniak – Kamysz – 2,7 proc. głosów, Robert Biedroń – 2,5 proc. głosów, Marek Jakubiak – 0,5 proc. głosów, Mirosław Piotrowski i Paweł Tanajno po 0,4 proc. głosów, Stanisław Żółtek – 0,3 proc. głosów, zaś na samym końcu znajduje się Waldemar Witkowski. W jego przypadku sondaż wskazuje, że uzyskał on 0 proc. głosów.

Według tego samego badania, Andrzej Duda zwyciężył w dwunastu województwach, w kolejnych czterech najwięcej głosów uzyskał zaś Rafał Trzaskowski. Jutro powinniśmy poznać oficjalne wyniki wyborów. Zazwyczaj nie odbiegają one znacząco od sondaży.

(fot. lublin112)

Zobacz również

61 komentarzy

 1. wiadomo wschód, od dawna zawsze to samo. duda wygrywa zdecydowanie wsród bezrobotnych (53%) oraz emerytów (57%) a przegrywa zdecydowanie wsród młodych 18-29 lat. Jest więc nadzieja bo pis zniknie wraz z lumpenelektoratem i emerytami.

  • niech nam gazetuf (wybiórczych) nie czyta… zapomniałeś o jeszcze jednym źródle nadziei – mianowicie głupota eliminuje się sama więc nawet jeśli wygra trzaskowski to prędko odbije się to bałwanom wielką czkawką i sytuacja wróci do normy przy kolejnych wyborach

   • Widzę że ludzie dalej wolą utrzymywać darmozjadów na zasiłkach itd. Lubelszczyzna jest zacofana widać to było już w wyborach parlamentarnych, zamiast wybierać swoich przedstawicieli wybierają ludzi z pomorza itd. Teraz dopiero długopis z krasnalem pokażą na co ich stać!!! W dodatku region związany z kopalnią a obecnie rządzący będą elektrownie atomowe otwierać, węgiel wielkimi kanałami od ruskich płynie! Wszyscy się obudzą jak nie daj boże coś w większych zakładach pracy w województwie się wydarzy, wszyscy polecą do małego i rudego biznesmena o pomoc prosić!!!! Znowu rozdawnictwo się zacznie!!!! Dlaczego zgadzacie się utrzymywać nie dość że kościół z państwowych pieniędzy w miliardach zł to jeszcze rozdawnictwo naszych pieniędzy na ludzi którzy się w ogóle do pracy nie garną!!!! Przykro mi że mieszkam w tak ogłupiałym i zaślepionym prze tvpis województwie. Tereny przepiękne a ludzie ….. szkoda mówić!

  • 12 do 4 to tylko wschód? Coś cieniutki ten zachód.

  • Nie hejtuj

  • Jak zdecydowanie przegrywa wśród młodych? ~22% 18-29 głosowało w Polsce na Trzaskowskiego, a na Dudę ~19% i jest według ciebie oznacza, że ZDECYDOWANE PRZEGRYWA? Idź kłamać gdzie indziej tak jak twój kandydat T.

  • Może napisz jak głosowali więźniowie Białołęki- Trzaskowski nie dał szans rywalom i zyskał prawie 64% głosów.

 2. Tylko Andrzej się liczy. Reszta może mu co najwyżej wyczyścić buty.

 3. BRAWO LUBELSZCZYZNA

 4. Tzn. , że w czterech województwach dalej jest większość za POpaprańcami?

 5. Ciemnogród

  • Ciemnogród to ludzie myślący z pogardą o tych, którzy ośmielili się mieć inne zdanie. Większość wybrała tak, i na tym polega demokracja, którą tak na ustach niosły podstarzałe panie z KODU.

 6. I co postkomuchy, jeszcze się łudzicie ?

 7. bez komentarza

 8. Brak słów, jednak łatka,, cebulaki” zobowiązuje

 9. Wiadomo.Lubelszczyzna prowincja i zaścianek europy

  • Jak byś nie był warszawską ciemnotą to byś wiedział, że Lubelszczyzna była raczej w centrum Polski. Po wojnie Stalin ludzi ze wschodnich rejonów dawnej Polski wysiedlił na dzisiejsze ziemie zachodnie (Dolnośląskie, Lubuskie, Zachodniopomorskie – należały do Prus). Więc może przyjmij do swojej łepetyny dokarmianej być może ze słoika od rodzica, że zaścianek Europy to chociażby ludzie, którzy nie potrafią sklecić prostego programu wyborczego…

  • Jakby PO-PSL nie zrobiło ze wschodu tego zaścianka to teraz może i ludzie by na nich głosowali, ale jeszcze długo będzie odbijać się im tamten okres. Samo PO-PSL zgotowało sobie ten los ładując całą kasę i inwestycje na zachodnie landy przyległe cioci Makreli.

 10. mlodziez dofiasowana lub bedaca na utrzymaniu rodzicow ,,lewituje” i glosuje na trzaskowskiego hholownie etc ludzie ktorzy wiedza skad sie biora pieniadze maja jakis dorobek zyciowy glosuja realnie rozsadnie!

  • Mam nadzieję, że nie sugerujesz, że tym rozsądnym wyborem jest Duda i PiS? Każdy rozsądny człowiek wie, że pieniądze na 500+, 13 emeryturę i inne obiecanki nie biorą się z powietrza. Wszystko to finansują pracujący ludzie płacąc coraz wyższe podatki i płacąc coraz więcej za codzienne zakupy bo muszą pokryć nowe obciążenia wprowadzane dla przedsiębiorców.

 11. jaki pan taki kram! przysłowia mądroscia narodow! mlodziez chce by w polsce była jedna wieeelka trzaskowianka-czajka! smrod i beznadzieja!strojenie min i pozoranctwo

  • A starym dziadom marzy się powrót komuny. Chcą aby alkohol był dostępny po 13 i duży socjal, to nic że za ta 500+ mogą kupić coraz mniej. Oni kradną więcej niż poprzednicy, ale chociaż się dzielą.

   • tylko, że to właśnie kodowcy pierwsi wyciągają łapska po rządowe wsparcie – hipokryci bez żadnych zasad moralnych

 12. Skoro dzieki senatowi jeszcze nie po wyborach to niech grodzki fan po..bow zaplaci za zmarnowane karty wyborcze i poniesie koszta drugiej tury zamiast czepiac sie Sasina.

  • „Skoro dzieki senatowi jeszcze nie po wyborach to niech grodzki fan po..bow zaplaci za zmarnowane karty wyborcze i poniesie koszta drugiej tury zamiast czepiac sie Sasina.”
   Chyba coś Ci się pozajączkowało. To Grodzki nakazał bez podstawy prawnej drukowanie kart do głosowania? Może ja sobie coś wydrukuję na koszt podatników i Ty ze swoich własnych zapłacisz?
   Zastanawia mnie jedno. Skoro wybory już „macie w kieszeni”, to dlaczego tak zaciekle szczujecie? Róbcie tak dalej w swej nienawiści i zaciekłości, a 12 lipca rzeczywiście „wygracie”.

   • Ale to ty szczujesz w tym momencie

   • przecież tu nie ma z kim wymieniać argumentów…dla nich pieniądze biorą się z zasiłków i zapomóg…i na dodatek to rząd im da je…nigdy ich nie musieli zarobić naprawdę sami…postarać się żeby było gdzie i jak i znaleźć klientów…to ich przerasta…wolą parę groszy na jakimś etacinie i zasiłek…nie widzą, ze zmierzamy do totalitaryzmu…jest szczujnia na sądy…na nauczycieli, na lekarzy…będziemy mieć głupie, zacofane, niewykształcone społeczeństwo…wierzące w to co wymyśli Kurski…

    • A co będziemy mieli za PO? Wysokie ceny i małe zarobki po wprowadzeniu euro. Społeczeństwo polskie zepchnięte na margines gdzie emigranci i mniejszość seksualna będzie miała większe prawa do tego kraju. Kastę rządzących nie podlegających żadnemu prawu. To ma być demokracja?

  • I tacy ludzie mogą głosować… nie znam słów uważanych powszechnie za wulgarne aby opisać twoją głupotę.

 13. A pisówki w komisjach niech zakładają maseczki.

 14. Rafał pod żyrandol

 15. Brak słów. Kupieni za własne 500 plus….

 16. Poczytałem komentarze.
  Biedna ta Polska. Jak ma być dobrze jak między ludźmi jest tyle nienawiści i zawiści. Każdy ma prawo do swojego zdania. Jeśli ktoś ma inne zdanie to ludzie są gotowi wydrapać oczy. To jest chore… Tak naprawdę wszystko ocenią kolejne pokolenia……

 17. Brawo! Niech dalej sponsorują Rydzyka, kościół, TVP, i budują wieże. No i niech jeszcze Szumowski sprowadzi maseczki bo drugi etap pandemii nadchodzi.

 18. prezydent kół gospodyń wiejskich , buhahahahahahaha

 19. Wiadomo w lubelskim przewaga ciemnego elektoratu PiS dającego się przekupić 500+. Wstyd

 20. A z czyich pieniędzy te 500+ dla darmozjadów? Czy kiedyś rodzice nie uczyli, nie żywili swoich dzieci i dodatkowych 500+ nie dostawali?

 21. Andzej Trzaskowski Jazzmen był pieszczochem komunistycznej władzy solidnie rozpieszczanym za służebność, Przykład drogi apartament Na Starówce w Warszawie. Matka Teresa z Domu Arens nie wiele wiadomo od roku 1960 była kapusiem SB. pod ps. Justyna
  Każdy zagłosuje jak uważa i nie ma się co wyzywać, bo to tylko pokazuje jak naprawdę Polacy między sobą się gryzą,

 22. Chrońmy naszą kulturę! Chrońmy naszą pamięć i wartości Narodowe! Chrońmy nasze rodziny, a szczególnie nasze dzieci! Nie można do tego dopuścić by partia która jest za aborcją i wzorem z Zachodu popiera eutanazję demoralizowała nasze dzieci i wprowadzała w naszym kraju niemiecko-radziecką politykę zagraniczną. Trzaskowski w Warszawie jako prezydent NIC nie zrobił, a roztrwonił tylko pieniądze podatników.

  • Przed czym ty tak chcesz chronić te nasze dzieci! kto wam tak zagraża kijem od szczotki nikt tego nie chce tknąć. Chyba, że pedofile w sukienkach ale to spoko to nasi, chowaj jak chcesz i wedle swoich ideologi i przestańcie pi……ić o wyimaginowanym zagrożeni rodzin i dzieci bo już rzygać się chce od tego bełkotu.

 23. W lubelskim dalej myślą że 500 + jest za darmo i od rządu…

  • ProstyRealistaCoChowaCzasemBadacz

   Przeciez teraz nawet Po nagle mówi ze 500plus zostanie a 5 lat szczuli zenujace przy wyborach obiecuja nagle ze to zostanie ba dadza wiecej załosni fanatycy imigrantow i ciepłych kolesi .Głosuje dalej na Pana Dude lepszej opcji nie ma pozdro z Lublina Panie Prezydencie

  • Ciemnota wyborców PO… „w Lubelskiem wygrał Duda bo głosują bo emeryci i starzy ludzie”, a potem „Duda wygrał w Lubelskiem bo 500 plus…”, nawet nie możecie się zdecydować na jeden rodzaj propagandy.

 24. Głosowanie na Trzaskowskiego to wetowanie wszystkich przedsięwzięć rządu w naszym regionie np. s-budowa 19. A będą kolejne ustawy, aby dokończyć i nowe działania dla nas szarych ludzi. Trzaskowski napewno dla zasady, że trzeba szkodzić PiS będzie wszystko po chamsku z ironicznym uśmieszkiem wetował Tak więc 12 lipca wszyscy popieramy Dudę. Inaczej znów Trzaskowski nam powie a ch z tą Polską wschodnią.

  • Tylko pis nic nie zrobił dla naszego regionu. Wszystkie umowy na ekspresówki podpisano za tego złego poprzedniego. W TVP o tym sie nie dowiesz.

   • Już nie kłam nie kłam… zapomniałeś już jak odkładali w 2010 budowę s17… co się Żuk musiał upominać, że mu marginalizują województwo? To że podpisali umowy i potem zwlekali 5 lat to jest tylko DOWÓD, że PiS zabrał się za realizację tego co PO obiecało, a potem pokazało środkowy palec.

 25. Komuchom marzy się ” eldorado” a Kamasz pewnie wróci do zawodu ” znachora”😀😀

 26. PSL dostało środkowy palec od chłopków, może się w końcu obudzi, że wieś co by dla nich nie zrobili to wybierze dudę i pis bo ksundz tak karze.

  • PSL pod rękę z Biedroniem, odjechało pociągiem do Europy, machając lekceważąco na pożegnanie, więc ich chłopi pożegnali.

  • „karze”?!
   Karać to pewnie będzie dopiero, jak wybory będą nie po jego myśli… 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach